Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Akyazı’nın tüm mahallelerinde kanal açma ve büz döşeme çalışmaları devam ediyor. Düzyazı Mahallesinde Fen işleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında mahallenin tümünde kanal temizleme işlemleri başladı. Çöp ve çalı çırpıdan temizlenip genişletilen kanallar kış aylarında aşırı yağışlarda olası sel ve su taşkınlarını önlemiş olacak.

Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri Akyazı’nın her mahallesinde özellikle yağışlı havalarda ve yoğun olarak yağan yağmur sonrasında ve su birikintilerin olduğu yerlerde bölgesel yerler tespit edilerek mevcut alt yapı üzerinde güçlendirme yapılması gerektiği ve büz hatlarının döşenmesi ile ilgili plan ve programlar dahilinde hareket ederek Topağaç Mahallesinde büz döşeme işlemlerine başladı. Toplamda 40 metre 400’lük büz ile alt yapısı güçlenen mahallede ihtiyaca göre diğer alt yapı işlemleri de yapılmaktadır.

Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğünden verilen bilgiye göre hava şartlarının elverdiği ölçüde Alt yapı ve üst yapı güçlendirme çalışmaları ilçenin tüm mahallelerinde aralıksız olarak devam edeceği bildirildi.