(KULİS HABER)

4 dönem üst üste sürdürdüğü Hendek Belediye Başkanlığı’ndan ayrılarak 7 Haziran 2015’te Ak Parti’den 25. Dönem Milletvekili seçilen ve bir sonraki erken seçimde (1 Kasım 2015) aday gösterilmediği için meclis dışında kalan Ali İnci’nin 2019 seçimleri öncesindeki hedefinin ne olduğu iyice merak edilir oldu.

BÜYÜKŞEHİR Mİ?.

Ali İnci’nin 2019 seçimlerinde Milletvekilliği mi yoksa Sakarya Büyükşehir belediye Başkanlığı’nı mı düşündüğü merak edilirken. Siyasi kulislerde konuşulanlara göre İnci’nin Milletvekilliği için yeniden aday adayı olacağı konuşuluyor.

DURMAK BİLMİYOR

Ali İnci, 1 Kasım 2015 seçimlerinde liste dışı kalmasına rağmen hem o seçim döneminde hem de seçimin hemen ardından Sakarya’daki gezi ve ziyaretleriyle dikkatleri çekiyor.

HERYERDE VAR

İnci Sakarya’da adeta ayak basmadık ilçe, mahalle bırakmazken, hasta ziyaretleri, cenazelere katılım ve düğünlere katılım yaparak siyaset gündeminden ve günlük yaşamdan biran olsun ayrı kalmıyor.

ALİ İNCİ KİMDİR?

6 Ekim 1959'da Sakarya Hendek'te doğdu. Baba adı Hüseyin, anne adı Hanife'dir. İş Adamı; Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Spor Akademisi Bölümünü bitirdi. Mardin, Diyarbakır ve Hendek'te beden eğitimi öğretmenliği yaptı. Öğretmenlik döneminde Güreş ve milli takım antrenörlüğü yaptı. Antrenörlüğü döneminde dünya şampiyonluğunu elde etmiş güreşçiler yetiştirdi. Bahçeşehir Üniversitesinin İstanbul ve ABD'de tertiplediği programları bitirerek ''Siyaset ve Liderlik'' diploması aldı. İnci Şirketler Grubunu kurdu. 1991-1999 tarihleri arasında 3 dönem Refah Partisi İlçe Başkanlığı, 1999-2015 tarihleri arasında 4 dönem Sakarya Hendek Belediye Başkanlığı yaptı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği Kurucu Üyeliği ve TDBB Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. İngilizce, Fransızca ve Arapça bilen İnci, evli ve 5 çocuk babasıdır.