Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan’ın makamında kabul ettiği Vergi Daire Başkanı Ahmet Çelik’e, Gurup Müdürü Tuncay Tekin, Naci Demir, Mutafa Aydın, Gümrük Önü Vergi Dairesi Müdürü Orhan Atlı, Cebesoy Vergi Dairesi Müdürü İsmail Sayla eşlik etti. Vergi Dairesi Başkanı Çelik, SESOB Başkanı Alişan’ın yakasına Vergi Haftası simgeleyen kokart takıp, çiçek takdim etti.

18 NCİ SIRADAYIZ
Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik, Vergi Haftası’nın; kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılmasını sağlamak olduğunun altını çizdi.  Sakarya’nın vergi ödemede 18 nci sırada olduğunu da hatırlatan Çelik, “Hedefimiz bunu daha üst sıralara çıkarmak” dedi.

EĞİTİM VERİYORUZ
SESOB Başkanı Alişan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti diye getirerek, “Verginin kutsallığını biliyoruz. Ülkemiz ufak tefek sarsıntılardan geçti. Bunların üstesinden hep birlikte geliyoruz, geleceğiz de. Ülkemizin kalkınması için vergi bilincinin arttırılması gerek. Biz Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği olarak her ayın ilk Çarşambası odalarımıza yeni üye olan esnaf ve sanatkarlarımıza satış, pazarlama, müşteri ilişkileri eğitiminin yanında vergi ve SGK mevzuatları hakkında da bilgiler veriyoruz” şeklinde konuştu.