Kahvehane, fırın, lokanta, , Çiçekçi, bakkal, pazarcı ve hamburger salonu olmak üzere 7 farklı dalda düzenlenen ödül törenine Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Ruhsat ve Denetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Aydın Tercan, Ruhsat ve Denetim Müdürü Kıymet İşbilir, Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odası Birliği Başkanı Hasan Alişan ile SESOB bünyesindeki Oda Başkanları ve yönetim kuruları ile esnaflar katıldı.

MESLEĞİMİZİN VE BU ŞEHRİN BEKÇİLERİYİZ

 Saygı Duruşu ardından başlayan Altın Esnaf Ödül Törenin açılış konuşmasını yapan SESOB Başkanı Hasan Alişan “Dünya kalkınıyor. Bizim esnafımızda bu yönde kendini yenilemek zorundadır. Biz esnaf ve sanatkarlar olarak hiçbir zaman AVM’lerden yada gelişmiş işyerlerinden şikayetçi olmadık. Onlar ne kadar geliştilerse bizde o kadar inatla kendimizi geliştirip revize ederek, günün şartlarına göre uyum sağlayarak eşit koşullarda ticaret yapmak istiyoruz. Yeter ki onlara sağlanan imtiyazlar bize de sağlansın. Ümit ediyorum ki gelecek Sakarya’mızda her türlü olumsuzluğa rağmen kendimizi revize ederek güçlendireceğiz. Sadece küçük dükkanlarda değil büyük işletmeler haline gelerek bu şehir halkına hizmet sunmak için gayret sarf edeceğiz. Elbette bu ödül çalışmaları bir teşvik ve ödüllendirme mahiyetinde olduğunu biliyoruz. Maksadımız güçlü bir Sakarya güçlü bir esnaf ordusu yaratmak. Bu yönde çalışmaya devam edeceğiz. 2017 yılı zor olacak. Biz Yeter ki ülkemizde huzur bütünlük olsun demokrasimize müdahale olmasın biz bu zorlukları aşarız. Çünkü biz bu ülkenin sevdalısıyız. Bu mesleğin bu şehrin bekçisiyiz” diyerek Bekçiye gereken önem ve değerin verilmesini istediklerini söyledi. 

TALEPLERİNİZ OLDUĞUNDA BANA GELİN

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ise konuşmasında “Mesleğinin ve bu şehrin bekçisi olan Esnaflarımız en kuvvetli desteği haklı olarak devletten bekliyorlar. Bende buna katılıyorum. Biz sizlere şehrin ekonomisini ayakta tutan dinamikler olarak bakıyoruz. Adapazarı Belediyesi Başkanı olarak benden destek ve istek anlamında herhangi bir talebiniz olursa sizlerin yanındayım. Sizlere her türlü katkıyı vermeye hazırım. Bunu böyle bilin. Talepleriniz olduğunda iletin o zaman bu söylemlerimi fiili olarak göreceksiniz” dedi.

ÖDÜLLER BİRER SEMBOL

 Başkan Dişli “Tüm yasal yükümlülük ve sorumluluklarını yerine getirerek ‘Altın Esnaf Belgesi’ almaya hak kazanan esnaflarımızı kutluyorum. İşini layığıyla yerine getiren esnafımızı takdir ve teşvik etmek amacı ile farklı dallarda faaliyet gösteren esnaflarımızı ödüllendirmek istedik. Bu ödüllerimiz sadece birer sembol. Ben ilçemiz sınırlarında faaliyet gösteren örnek esnaf sayımızın daha fazla olduğuna gönülden inanıyorum” diyerek esnaflara kazançlarının bol olması temennisinde bulundu.

7 DALDA BELGE VERİLDİ

Geleneksel olarak bu yıl 3’sü düzenlenen Ödül töreni, kahvehane dalında Çotoğlu Kırathanesi adına Vedat Çot’a, Fırın dalında Gündüz Ekmek ve Mamulleri adına Levent Gündüz’e, Lokanta dalında Semt Lokantası adına Soner Yıldırım’a, Çiçekçilik dalında Şebboy Çiçekçilik adına Nevzat Topaç’a, Bakkal dalında Benilka Gıda Market adına Kasım Sarımehmetoğlu’na  Pazarcılar dalında Heybet Kardeşler Manavı adına Hayrettin Heybet’e, Hamburger salonu dalında ise MS Cafe Haus adına ise Hatice Çelik’e “Altın Esnaf Belgesi” takdim edilmesiyle ile sona erdi.