Kuğulu Parkın içerinde özel bir görselliğe sahip havuza atılacak balıklar ile İçerisinde Kaz ve örneklerinde yaşayacağı havuz vatandaşlarımıza değişik bir dinlenme yeri ve aileleriyle birlikte gelip rahat bir nefes alacakları bir sosyal alan olarak hizmet vereceği.

Son olarak yaz ayına kadar tamamlanacak olan Kır düğün Bahçesi ile hemşehrilerimizin mutlu günlerinde düğün, nikâh, sünnet, nişan ve özel toplantılarında Arifiye Belediyesi olarak hizmet vereceği bildirildi.


Sakarya’nın sanayi merkezi konumundaki Arifiye’de, vatandaşların nefes alacağı, boş vakitlerinde dinlenebileceği mekânlar oluşturmak için, Arifiye Belediyesi tarafından projelendirilen ve 1. Organize Sanayi Bölgesi ile SATSO Meslek Lisesinin yanına yapılan parkın inşaatının kır düğün salonu olacak bölümü dışında diğer çalışmalar tamamladı. Düğün salonu inşaatı ise devam ediyor.

KARAKULLUKÇU “HAYIRLI OLSUN”

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi.

“İnsanımızın günlük yorgunluğunu ve iş stresini atabileceği mekan ihtiyacımız vardı. Biz de bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediyemizin yatırım planlarında, önceki dönemlerde ikinci plana itilen sosyal tesis, spor tesisi, park ve mesire yerlerinin yapımını biz, ön plana aldık. Arifiye Gölbaşı Park, Arifiye Spor Kompleksi, Bölgesel şampiyonalara ev sahipliği yapabilecek ve amatör spor kulüplerimizi antrenman yapabileceği iki adet sentetik çim halı saha tesisi, Halk Eğitim ve Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kurs binası, Kültür Merkezi, Cumhuriyet Mahallesi Kalaycı Sosyal Tesisi, Semerciler ve Aşağı Kirazca Sosyal Tesis Binaları, Güldeste Sosyal Tesisi, yine düğün organizasyonları ve toplantılar için Sakarya Nehri kenarında Nehir Düğün Salonu ve Hanlı Düğün Salonları gibi birçok yatırımı vatandaşımızın hizmetine sunduk. Şimdi ise, Organize Sanayi Bölgemizin hemen yanında 15 dönüm alan üzerinde projelendirdiğimiz Kuğulu Park Projemizin İçerisinde havuzu, dinlenme ve yürüme alanları, çocuk parkı, fitness aletleri, kafeteryası ve oturma grupları ile öğrencilerimize ve içerisinde irili ufaklı 63 adet fabrika bulunan 1’nci Organize Sanayi Bölgesinde çalışan insanlarımıza ve Hanlı Mahallesine hitap edecek bir parkı vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz. Şimdiden, Vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.