Milli Duruş sergiliyoruz

Akdardağan, “Ne zaman kara günümüz olsa milletçe kenetlenerek zorlukları atlatmasını bilmişizdir. Bunun son örneği de 15 Temmuz darbe girişiminin bastırılmasında olmuştur. Ekonomik manipülasyonların yaşandığı bu sıkıntılı günlerde küçük esnaf olarak milli duruştan yana olduğumuzu bir kez belirtmek isterim. Birlik ve beraberlikle elbette bu kara günleri de atlatacağız. Ancak bazı uyanıklar, bu günleri fırsat bilerek, bakliyat ve gıda ürünlerinde fiyat artışına yada stoklamaya tevessül etme yolundalar. Tabi ki alınan önlemlerle bunlara geçit vermeyeceğiz ve elimizden geleni yapacağız.” Dedi.

 Türk Lirasına sahip çıkıyoruz

Türk lirasına sahip çıkmak adına alınacak her öneme destek vereceklerini söyleyen Akdardağan, “Vatandaş olarak Türk lirasını kuruşuna kadar değerli kılmak için mahallelerimizdeki bakkal esnaflarından alış verişimizi yapmalıyız. Bakkal amca kültürünü yaşatmalıyız ki, milletçe büyük alışveriş marketlerine, global mağazalara ve yabancı sermayeye yeter artık dur diyelim. Herkes bilmeli ki, zincir mağazalarda alışverişten kalan kuruş hesabı vatandaşa ödenmemektedir. Bizim Türk liramız çok değerlidir. Kuruşun hesabını bile yapmalıyız. Bakkal esnafları olarak, milli duruşumuzu yine göstereceğiz. Değerli Sakaryalıları alış veriş konusunda bilinçli olmaya çağırırken, lüks ithal ürünlere fazla yönelmemelerini öneriyoruz.” Dedi.

Düşük Ödeme

Akdardağan, hükümetin gündeminde olan vergisini düzenli ödeyen esnaflara düşük ödeme kolaylığının getirilerek taksit imkanının sunulacağı çalışmayı da takip ettiklerini söyledi.