Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ilçesinde ki yetim ve öksüzlerin tespit edilmesi için mahalle muhtarlarından yardım istedi. Muhtarlıklara resmi yazı gönderen Başkan Kaya ülkenin içinde bulunduğu durumu anlatıp, paylaşmanın önemine vurgu yaparak Yetim ve öksüzlerimize sahip çıkmalıyız. Dinimizde bizlere yetim ve öksüze sahip çıkmayı emreder. Bu hususta pek çok ayet ve hadis mevcuttur. Kardeşlerimizle paylaşırsak bereketimizde artar dedi.

 BELEDİYEYE BİLDİRİN

Devletin ihtiyaç sahiplerine el uzatmaya çalıştığını belirten Başkan Kaya Sosyal devlet, kimsesizlerin kimsesi olmak için büyük gayret içerisinde. Bizlerde yetim ve öksüzlerimizin hayata yaşıtlarından daha erken atıldığını biliyoruz. Siz değerli muhtarlarımızdan ricam 18 yaşını doldurmamış yetim ve öksüzlerimizin isimlerini belediyemize bildirmeniz. Onların eğitim masrafları başta olmak üzere giderlerine ortak olmak istiyoruz dedi

UZUN SOLUKLU PROJE

Geyve Belediyesinin yetim ve öksüzler için uzun soluklu bir projesi olduğu belirtilen yazıda Yetim ve öksüzlerimize bir katkımız olsun istiyoruz denildi. Başkan Murat Kaya imzalı bütün muhtarlara gönderilen yazının ardından tespit edilecek yetim ve öksüzlere her ay düzenli olarak nakdi yardım yapılacak.