Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) hayata geçirdiği ve Sakarya Ticaret Borsasının desteklediği Nefes Kredisi' için borsa üyelerinin kullanımına sunulan 10 milyon TL'nin kullanımı devam ediyor. 

Mete isminden de anlaşıldığı gibi üyelerin nefes alması için verilen kredinin Kredi Garanti Fonu'nun teminatıyla halen Ziraat Bankası ve Denizbank tarafından verildiğini belirterek, bankalar teminat istediği için kredi alamayan üyelerimizin sıkıntılarını gidermede çözüm olduğunu ifade etti.

Cevdet Mete; "Şu an finansmana erişim hususunda büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Yaşanan sıkıntılara tedbir amaçlı hayata geçirilen KOBİ'lerin ucuz işletme kredisi nasıl bulabilirim sorununa çare olan nefes kredisinin üyelerimiz tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir" dedi.

Başvuruların halen devam ettiğini belirten Başkan Cevdet Mete; "Talebin fazlası olması halinde havuza aktarılan limitin arttırılabileceğini ifade etti. Amaçlarının geniş kitlelerin krediye ulaşmasını sağlamak olduğunu belirten Mete Üyelerimiz kredi kullanımı konusunda her türlü bilgiyi borsamızdan alabilirler. Bu konuyu basınımız vasıtasıyla üyelerimize bir kez daha hatırlatmak istedik" Dedi.