Özellikle şehrin trafik sorunları göz önüne alındığında hastanenin Kırantepe’ye yapılması ciddi bir sorun daha ortaya çıkaracak. Bölgedeki diğer şehirlerin vakalarına da bakacak hastanenin getireceği trafik yükü Sakarya’nın trafik yükünü daha da arttıracak. Düzce tarafından gelen hastaların Erenler girişini kullanması ile Erenler ve Adapazarı’nda trafik kitlenme noktasına kadar gelebilir. İzmit tarafından gelecek hastaların Serdivan çıkışını kullanması halinde ise Serdivan trafiği olumsuz etkilenecek.

Şehrin 3 ayrı girişinden Serdivan Kırantepe’ye ulaşma mesafeleri ve güzergahları da trafik yoğunluğunun bu durumdan ne kadar etkileneceğini ortaya koyuyor.

*Serdivan Beşköprü girişi ile Kırantepe’deki arsanın arası 9,1 km.

*Adapazarı Dörtyol girişi ile Kırantepe arasındaki mesafe ise 12,1 km.

*Düzce bölgesinden gelen hasta ise Erenler’den şehre girip Kırantepe’ye ulaşması için en az 11,2 km. kat etmesi gerekiyor.

Bu mesafeler yolların az ölçüde bilinmesi veya navigasyon kullanılarak yola çıkılması baz alınarak hazırlandı. Ayrıca Kırantepe mevkine giden yolun dar ve yokuşlu olması da ulaşımı olumsuz etkileyecek olan sebepler arasında. Bütün bu sebepler değerlendirildiğinde Kırantepe fikrinin pek başarılı olmadığı ve hazırlıksız bir öneri olduğu anlaşılıyor. Ayrıca turizm alanı olarak yıllarca planlanan Kırantepe ile ilgili aniden hastane açıklaması yapılması akıllarda soru işaretlerine neden oldu.