Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu; Evrenköy’de yıllardır devam eden imar sorunu ile gündeme gelen “Kentsel Dönüşüm” için keskin ifadeler kullanırken, son derece kararlı konuştu.

Toçoğlu; Evrenköy’de yapılması planlanan kentsel dönüşümün oradaki insanlar için önemli bir adım olduğuna dikkat çekerken; “Bu sorun bugün çözülmez ise bir daha asla çözülmez” dedi.

Toçoğlu; Evrenköy’deki imar sorunun kentsel dönüşüm ile çözüme kavuşması için uğraş veriyoruz. Özellikle Adapazarı Belediye Başkanımız Süleyman Dişli kendisi bizzat uğraşıyor. Oradaki insanlarla birebir temas ediyor. Hedefimiz oradaki herkese hakkını teslim etmekten başka bir şey değil. “ dedi.

Toçoğlu; Evrenköy için bir şans doğduğunu belirtirken; “Şimdi oradaki insanların ne kadarı çözüme yaklaşıyor ve kentsel dönüşüme ‘evet’ diyor ona bakacağız ve son kararımızı vereceğiz” dedi.

Bilindiği gibi; Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi, Evrenköy Mahallesi’nde yıllardır devam eden tapu sorununun çözümü için Kentsel Dönüşüm çalışmalarını başlatmış ve bölgede mahalle halkının merak ettiği tüm soruları cevaplamak için irtibat bürosu açmıştı.