Akyazı Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi 1 Ocak 2016 tarihinden buyana aktif olarak hasta kabulüne başlarken merkezde 11 ayda 150 hastaya hizmet verildi. Genel Cerrahi Uzmanı Burhan Gençer tarafından uzman tabip olarak yönetilen merkezde, Sorumlu Hemşire Sevgi Üstünkaya ile dört hemşire, sosyal çalışmacı, psikolog, diyetisyen, din görevlisi ve fizyoterapistten oluşan ekip hastalara hizmet veriyor. 10 yatıklı merkezde, sosyal destek, meşguliyet, ekip odaları ve çok amaçlı salon bulunuyor.

Merkeze, terminal dönem kanser hastaları, kronik hastalığı mevcut hastalar ve yoğun bakım çıkışı evde bakım ihtiyacı olup yakınlarının bakım öğrenme ihtiyacı olan kişiler başvuruyor. Akyazı Palyatif Bakım Merkezi’nin önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini dile getiren Uz. Dr. Burhan Gençer, çoğunluğunu yaşlı hastaların oluşturduğu merkezde ekip olarak keyifle hizmet verdiklerini ifade ederek, servisin içinde çiçekli duvarlar ve oda kapılarıyla hastalara ve yakınlarına rahat bir ortam sağlamaya gayret ettiklerini söyledi.

şekilde devam etmesi, el ele hep birlikte Sakarya ekonomisine katkı vermek adına ortak projelere imza atılabileceğinin vurgusu da yapıldı. Türkiye’nin geleceğinin de emin ellerde olduğu, yatırım yapılabilecek şehir ve ülke olduklarını da ifade eden Başkan Ahmet Çelik, “sürekli büyüyen ve güven veren bir ekonomiye sahibiz. Göstergeler çok iyi. Vatandaşlarımız vergilerine genelde duyarlı. Yapılandırmalar sayesinde hem vatandaşlarımız rahat bir nefes aldı hem de devletimizin kasasına sıcak para girdi. Müteahhitlerimiz yüksek miktarlarda vergiler verip düzenli ödemeler yapmaktadır.  Bunun en güzel örneklerinden biri de Sakarya Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Çelik’tir. Değerli dostum ve hemşerim Ali Çelik’in en çok vergi verenler listesinde daima en üstlerde oluşu, 2014 yılında ilk 3 içinde olması, bir önceki yol il 5.si, diğer yönetim kurulu üyeleri, Müteahhitler Birliği ailesine mensup iş adamları hep üst sıralarda olduğunu görebiliyoruz. Vergi Dairesi Başkanı olarak hepsine teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Vergisini zamanında ödeyen tüm vatandaşlarımıza, vergi mükelleflerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.