İl Kongresi’ni almak için elbet tüm kongreler önemli. Ancak en çok delege çıkartacak olan Adapazarı kongresi hepsinden önemli. Bu yüzden de herkes Adapazarı kongresine odaklanmış durumda.
Şu ana kadar bir tek Fatma Kurtuluş adaylığını resmen açıkladı. Kurtuluş Erdoğan Isır ve İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Ulaş Konyalı tarafından destekleniyor.
Bu hafta içinde Atatürkçü Düşünce Derneği eski başkanı ve emekli eğitimci Erol Aydın’ın adaylığını açıklaması bekleniyor. Aydın’a Atilla Kutluata, Özgür Arık ve Niyazi Kanberler gibi isimler destek veriyor.
Bu iki ismin haricinde yeni bir sürpriz adayın ismi hafta sonu kulislere düştü: Altuğ Balcıoğlu. Eski Gençlik Kolları Başkanı olan Altuğ Balcıoğlu partide tüm kesimlerle ilişkisi olsa da İhsan Mahmutoğlu ve arkadaşları tarafından ilçe başkanlığı için önerile bir isim.
Mevcut İlçe Başkanı İlker Yılmaz’ın yeniden aday olmayacağının açıklamasının ardından il yönetiminin bu adaylardan birini mi destekleyeceği veya bir başka aday mı çıkaracağı ise henüz bilinmiyor.(yenihaber)