CHP Adapazarı İlçe Örgütü Başkanlığına aday olanların sayısı dörde yükseldi. Avukat Elif Yar, dün ilçe binasında yaptığı açıklama ile adaylığını açıkladı. Yar yaptığı açıklamada “CHP’nin sloganlarından biridir ‘Herkes için CHP’…Ben bu sloganın bir görüntüsüyüm. Benim gibi bu şekilde partide sorumluluk almış pek çok arkadaşım mevcut. Benim de böyle bir göreve aday olabilmemin sebebi, partide çalışmaya başladığımdan bu yana partililerin partinin emektarlarının, yeni olan insanları kucaklamasındandır” dedi.

YÖNETME İSTEĞİ
İlimizin Türkiye’deki siyaseti belirlemek açısından çok önemli bir il olduğunu ifade eden Yar, “Adapazarı ilçesi, gerçek anlamda bir merkez. Merkezdeki siyaseti, Ankara’daki siyaseti belirleyen, asıl olarak yereldir. Sokaktaki vatandaştır; çiftçi, işçi, öğretmen, doktor, avukattır, esnaftır. Aynı mahalde yaşayan insanların ortak problemlerini tespit etmek, bunlara çözüm üretmek, yerelde güçlü bir örgütlenmeyi gerektirir. Gördüğüm o ki; insanlar televizyonda siyasetle ilgili programları ve konuşmaları izlerken, kendi fikirlerini de o an paylaşıyorlar, aslında bir anlamda ülkeyi yönetiyorlar. Bu sesi duymak ve sesin sözü olmak CHP’nin önceliğidir. Bu, toplumun merkezi yönetme isteği ve arzusunu gösterir” ifadelerini kullandı.
FARKLI SESLERİ
Şuandaki iktidarın toplumun farklı bireylerine, kültürlerine, fikirlerine kapılarını tamamen kapatmış bir siyaset izlediğini vurgulayan Yar, “Burada, bana göre bize düşen en temel görev, bu farklı seslerin merkeze ulaşmasını sağlamaktır. Yerelde, onların ihtiyaçları ve talepleri görmek, duymak, anlamak çözüm üretmektir” dedi.  “Bu partinin kapıları herkese açıktır” sözleri ile açıklamasına devam eden Yar, “Eğer bu görev bana verilirse herkes ihtiyaç duyduğu anda gerek partide görevli arkadaşlarla görüşebilecek, gerek telefonla bana her zaman ulaşabilecektir. İnsanlar yaşadıkları köylerdeki problemleri için, işçiler kendi yaşadıkları sıkıntılarla ilgili, esnaf ticari yaşamında karşılaştığı problemlerle ilgili ilçe örgütüne her zaman ulaşabilecek ve biz yerelde çözülebilecek her konuyu ele alıp gerekeni yapacağız. Merkez düzeyinde çözülmesi gereken konuları da mutlaka merkeze taşıyacağız” diyerek adaylığını duyurdu.