Sakarya Üniversitesi Stüdyolarında hazırlanan belgeselde o gece yaşananlar bir kez daha tüm çıplaklığıyla gözler önüne serildi.

Sakarya Valiliği tarafından hazırlanan ve Yönetmenliğini Aybars Bora Kahyaoğlu’nun üstlendiği ‘15 Temmuz Sakarya’nın Kahraman Evlatları’ isimli belgesel çalışma sosyal medyada gösterime girdi. 15 Temmuz gecesi Sakarya’da yaşanan olayların anlatıldığı  yapımda, Sakarya milletvekilleri, Vali Coş, şehir yöneticileri, STK’lar ve vatandaşlarla yapılan röportajlara yer verildi.

Sakarya Üniversitesi Stüdyolarında hazırlanan belgeselde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı sonrasında şehir yöneticilerinin ve halkın darbecilere karşı başlattığı direniş 69 dakika boyunca çarpıcı bir dille anlatıldı.

FETÖ’cülerin Sakarya Valiliğini ele geçirme girişimleri, darbecilerin tüyler ürperten  Whatsapp yazışmaları ve halkın tarihi direnişi belgeselde bir kez daha gözler önüne serildi.

Önümüzdeki günlerde tanıtımını yapılacak çarpıcı yapım sosyal paylaşım sitelerindeki yerini ise şimdiden aldı. Yapım, şimdiden yüzlerce kişi tarafından izlendi.