Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ü makamında ziyaret eden Dişli ardından kentsel dönüşüm alanına geçti. Genel Başkan Yardımcısı Dişli, istikrarın sürmesi ve ekonomik saldırıların sona ermesi için referandumdan yüksek oranda evet çıkması gerektiğini anlattı.

GÜÇLÜ BİR EVET TAVIRLARI DEĞİŞTİRİR

Dişli “Dünyanın belli ülkeleri kendi menfaatleri doğrultusunda hareket edilmesini ister. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her fırsatta Dünya'nın beşten büyük olduğunu ifade eder. Ve bu doğrultuda hareket eder. Mazlumun yanında yer alır. Dünya'da söz sahibi ülkelerin milletin güçlü bir şekilde referandumda evet demesi durumunda tavırları değişecektir. Dolayısıyla Türk Milleti her dönem en doğru kararı vermiş, vatanın bölünmez bütünlüğü, güçlü ekonomi, bölgede söz sahibi bir Türkiye'nin olması için 16 Nisan'da evet diyecektir.” dedi.

SAKARYA VE TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

Referandumda Sakarya'nın Türkiye birinciliği hedefinin olduğunu anımsatan Dişli “Sakaryalı sağduyulu davranıp her dönem ülkesine hizmet etmekten başka gayesi olmayan Ak Parti'ye güçlü destek vermiştir. Şimdi Türkiye'nin önünü açacak, Dünya'da söz sahibi yapacak ve en önemlisi siyasi istikrarsızlığın hiçbir dönem yaşanmamasının önünü açacak tercihi yapacaktır. Başbakanımız Binali Yıldırım, Sakarya'dan birincilik isterken, şehrin ne kadar sağduyulu olduğunu bildiğindendir.” dedi.