SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş ve Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan'ın da hazır bulunduğu incelemelerde Başkan Toçoğlu'na çalışmalarla ilgili bilgi verildi.

Çalışma sahasını enine boyuna gezen Başkan Toçoğlu, hattın şehir için önemli bir kazanım olacağının altını çizdi.

Modern şehirciliğin gerekliliklerine uygun

Şehrin yeni giriş kapısı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Toçoğlu,

"Biliyorsunuz bir süre önce bu büyük ulaşım yatırımının müjdesini şehrimize vermiş ve vakit kaybetmeden çalışmalarımıza başlamıştık. Hamdolsun çalışmalarımız her geçen gün daha da ilerliyor. 32 Evler ve SASKİ Hızırilyas Tesisleri arasında çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz yeni giriş kapımız modern şehirciliğin gerekliliklerine uygun bir şekilde yapılarak bulunduğu bölgeye canlılık getirecek. Bunun yanında şehre girişte yaşanan yoğunluğu önleme bakımından da katkı sağlayacak yolumuz önemli bir alternatif oluşturacak" diye konuştu.

İstinat duvarlarına başlandı

Yeni giriş kapısı ile birlikte Kampüs tarafından E-5 Karayoluna uzanan bir hattın şehire kazandırılacağını belirten Başkan Toçoğlu,

"950 metre uzunluğundaki yeni hattımız tamamlandığında E-5 yönünden gelen araçlarımızın şehir merkezine ulaşımları için önemli bir alternatif oluşturmuş olacağız. Şu an da kazı ve zemin düzenleme çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. İstinat duvarlarımıza ise beton dökülmeye başlandı. Bu işlemlerin ardından SASKİ güzergahta yağmursuyu çalışması gerçekleştirecek. Asfalt, yaya yolu, ışıklandırma ve çevre düzenlemelerinin ardından yeni giriş kapımızı şehrimize kazandırmış olacağız" ifadelerini kullandı.