Emeklilere verilen ucuz konut sözünün takibi için çalışma yapyan Türkiye Emekliler Derneği Sakarya Şubesi bir süre önce TOKİ’ye Çaltıcak Köyü sınırları içinde 457 dönüm hazine arazisini önerdi. TOKİ yönetimi bu öneriyi dikkate alarak Adapazarı Belediyesi’ne söz konusu araziyle ilgili imar ve çevre düzeni planlarıyla, jeolojik etüt verilerinin kendilerine iletilmesini istedi.

VERİLEN SÖZLER TUTULSUN
2015 1 Kasım seçimleri öncesinde dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu ve tüm iktidar partisi mensupları emeklilere aylık 250 lira sabit taksitle konut satılacağı sözünü vermişti. TOKİ’nin Sakarya’da uygun konut projesi olmadığı için bu söz tutulmamıştı. Konut umuduyla  Türkiye Emekliler Derneği’ne üye olan binlerce kişi ise verilen sözlerin tutulmasını istiyor.
EMEKLİLER MAHALLESİ KURULABİLİR
Türkiye Emekliler Derneği Sakarya Şube Başkanı Sinan Turan konuyla ilgili yaptığı açıklamada üyelerinin konut taleplerinin karşılanması için Çaltıcak Köyü’nde 457 dönüm sağlam zeminli hazine arazisini TOKİ’ye önerdiklerini hatırlatarak “  Gelen yazıda yerlerle ilgili tüm ayrıntılı bilgiler isteniyor. Burada çok büyük bir emekliler mahallesi kurulabilir” şeklinde konuştu.
YENİKANT’TE 5 AYRI ARAZİ
Türkiye Emekliler Derneği Adapazarı Şubesi ise daha önce Camili ve Karaman’da bulunan 5 ayrı arazide emekliler için konut üretilmesi için TOKİ’ye başvurmuştu. Hazine ve AFAD’a ait bu arazilerin TOKİ’ye devri ile ilgili girişimler başlatan Şube Başkanı Orhan Büyü yaptığı açıklamada arazilerin son durumu ve arazilerle ilgili rayiç bedelin tespiti için çalışma içinde olduklarını belirtti. Büyü amaçlarının en kısa zamanda üyelerini konut sahibi olmak olduğunu söyledi (Yenihaber)