Erol Aydın Başkanlığında Olağan üstü toplanan Adapazarı Belediye Meclisi, Evrenköy Mahallesi’nde “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı” ilan edilmesi maddesini oy çokluğuyla onayladı. Gündemle ilgili söz alan Hacı Rüstem Pirimoğlu, “Evrenköy’de güzel bir çalışma yapılacak ancak hak sahiplerinin mağdur olmadan yapılmasını istiyoruz. Mahalle halkından görüştüklerim ‘Kentsel Dönüşümle biz buradan nasıl hak sahibi olacağız’ diye soruyorlar. Bu mahallemizde bin 300 hanemiz var, 200’ünün elinde hisse senedi var. Hisse senetleri ellerinden alınmış. Bir şirket buradan 10 yıldır arsa satıyor. Biz Kentsel Dönüşümü destekliyoruz ama mağdur etmeden nasıl yapabiliriz bunu düşünüyoruz” dedi.
Meclis Başkanlığını yapan Erol Aydın yaptığı açıklamada, “Biz sadece mecliste kararını alacağız. Hep birlikte istişare edilerek nasıl bir proje yapılması konusunda karar alınacak” diye konuştu. İmar ve Teknik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Deverenli, “Tapudan 15 Ekim’de aldığımız son resmi rakamlarda mülkiyet 242 kişi hak sahibi görülüyor. Tapuda hisseder olmayıp orada yaşayan 1014 bağımsız bulunuyor. Projenin öncelikli hedefleri arasında mülkiyet problemini çözmek bulunuyor. Sonrasında da imara uygun olarak yapılmayan binalarla ilgili çalışacağız.”şeklinde konuştu.
MHP’li meclis üyelerinin de destek verdiği kararda, vatandaşın 3 kuşaktır devam eden tapu sorununa çözüm getirileceği kaydedildi.