Yemeğe İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Hakim Hatice Emel Erdoğan, Cumhuriyet Savcıları Ümit Şehri, Zülküf Bodur, Jandarma Komutanı Ahmet Tanrısevdi, Emniyet Amiri Murat Köksal, Emniyet ve jandarma personelleri katıldı.

Yemekte, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk yaptığı konuşmada, ''güvenlik güçlerimize yönelik son zamanlarda ülkemizde düzenlenen üzücü terör olayları neticesinde verdiğimiz şehitlerimiz ister istemez hepimizin moralini bozmuştur. Ancak güvenlik güçlerimizin daha çok üzmüş ve canını sıkmıştır. Fakat ilçe olarak biz gerek belediye gerek kaymakamlık ve gerek adliye olarak güzel bir durumdayız Allah bu birliğimizi bozmasın!

Bu vesileyle Kaymakam beyle birlikte bir yemek bahanesiyle polis, asker, ilçemizde ki güvenlik birimlerimize moral olması ve birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek amaçlı bir yemek düzenledik. Katıldığınız için teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim. Biz üzerimize düşen her daim yapmaya hazırız.'' dedi.

İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan yemek sonrasında yaptığı kısa açıklamada, ''uzun zamandır güvenlik birimlerimizi yorucu çalışmaları ve üzücü olayların vermiş olduğu moral bozukluğu olma ihtimalini göz önünde bulundurarak; Belediye Başkanımız ile birlikte düzenlediğimiz teşekkür ve moral yemeğinin birlikten kuvvet doğar anlayışı ve gayesi ile bugün öğle yemeğinde değerli güvenlik birimlerimiz ve Adliyemizin değerli Hakim ve Savcıları ile bir araya gelmiş bulunmaktayız.

Gerek polis ve gerek Jandarma kolluk kuvvetlerimiz 24 saat görevlerinin başında olup asayişi sağlamak için çalışmalarına devam etmekteler. Son zamanlarda Asker, polis ve sivil vatandaşlarımızın teröristler tarafından hunharca katledilerek şehit olmaları bizleri elbette üzmüştür. Ancak bu dönemlerde morale ihtiyacımız var. Birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Onların amacı bu birlik beraberliğimizi bozmak ancak Allah?ın izniyle başaramayacaklar. Kadrolarımız azalsa da görevleriniz artırıldığı bir gerçek. Ancak terör söz konusu olunca bizlerde dikkatli olmalı ve bölgemizin geçiş bölgesi olma ihtimalinide göz önünde bulundurmalıyız. Bu zor dönemde biraz daha fedakarlık etmek zorundayız. Bu güne kadar yaptığınız başarılı görevlerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor başarılar diliyorum. Sayın belediye başkanımıza da katkılarından dolayı teşekkür ediyorum'' dedi.