Soğuk Facebook’taki hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Bizim rüya projelerimiz bazılarını nedense rahatsız etmeye başlamış. İlçenin tarım alanlarının sulanmasından neden rahatsız oluyorsunuz? Bizim bu rüyamızı gerçekleştirmemiz için verdiğimiz çabanın farkında değil misiniz ya da, görmek mi istemiyorsunuz?
Sulama projesini hayata geçirmek için sarf ettiğimiz çabayı görmezden gelip, bütün yaptığımız projelerin hep arka perdesinde bir şey arayanlar, şimdi yine harekete geçtiler. Zamanında doğalgaz olsun, botanik park olsun, osb olsun bütün bu hayata geçirdiğimiz projeler içinde daha yapılmadan türlü türlü karalama ve iftiralar atılarak her zaman karşı çıkıldı. 
Ferizli’de şuanda 1.400 konut inşaat halinde ise, bunun nedeni bizim rüya projelerimiz sayesindedir. Osb, fındık desteklemelerimiz, doğalgaz sayesinde ferizli göç veren değil göç alan bir ilçe haline gelmiştir. 
İlçemizde kendilerini savcı, hakim, müfettiş, yerine koyanlar var. Yargısız infaz yapıyorsunuz! Tarihimizde sizin gibi yargısız infaz yapan kişilerin örnekleri var. Sizler 3 Ali’lerin yaptığını yapmaktasınız. Kel Ali, Kılıç Ali ve Necip Ali, yani Üç Aliler divanı… Türkiye’yi teröre boğmuş olan bu mahkemelerin yalnızca ismi “mahkemeydi”. Bunlar önce idam edip sonra yargılama yapan mahkemelerdi. Tarih bu kişileri iyi olarak hatırlamıyor. 
Sosyal medyada bizi eleştirenler ve onlara destek olanların içerisinde çiftçilik yapanlarda var. Bu yargısız infazı sosyal medyada beğenenler de var. Sn. H.Yumurtacı bu projelerin olması için bizimle beraber sizde Eskişehir Devlet su işlerine gelmediniz mi?
Burada Ferizli’ye yaptığımız projeler faydalı mı değil mi, kamuoyuna sunmak isteriz. Mesela Ferizli’de 60 bin dönümlük alanın sulanmasının kime zararı olur. 
Bunu yapanlar aslında benim şahsıma değil Ferizli’ye ihanet ediyorsunuz.