SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı'na bağlı olan Ferizlili vatandaşlara hizmet vermek için ilçede açılması düşünülen SGK Ferizli şube binası için toplanan SGK yönetim kurulu, SGK şubesinin ilçede açılmasına onay verdi.

SGK şubesinin ilçeye açılması için daha önce Ferizli’de yer incelemeleri yapılmıştı. Yapılan yer incelemesinin ardından Ferizli SGK şubesi için Ferizli Belediyesi tarafından İlçe Devlet Hastanesinin yanından yer ayrılmıştı.

SGK şubesini Ferizli’ye kazandırmak için yoğun bir çaba harcayan Başkan Soğuk, ‘’ SGK’nın ilçemizde açılıyor olması öncelikle esnaflarımızın iş yüklerini hafifleteceğine inanıyorum. SGK şubemiz ilçemize hayırlı olsun. Geçtiğimiz Perşembe günü yönetim kurulu kararıyla SGK şubemizi ilçemize kazandırdık. Şubemiz için daha önce Ferizli Hastanemizin yanından yer ayırmıştık. Şubemiz faaliyete geçtiğinde artık ilçe halkımızın Adapazarı Hızırtepe’de bulunan SGK İl Müdürlüğü’ne gitmelerine de gerek kalmayacak. Orada ki işlerini artık ilçemizde faaliyet gösterecek olan Ferizli SGK Şubesinde halledebilecekler. İlçe olarak kendi kendine yeten bir ilçe olma yolunda bir adım daha attık. İnşallah kendi kendine yeten ilçe olma hedefimizi yavaş yavaş tamamlıyoruz. SGK binasını ilçemize kazandıran çok değerli milletvekillerimize ve SGK yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum’’ dedi.