Yeni Sakarya Gazetesi'nden Engin Arapoğlu'nun haberine göre; Ada Treni 1 Haziran tarihi itibariyle Mithatpaşa’dan seferlerine başlayacak. Edinilen bilgiye göre Büyükşehir Belediyesi mevcut tren garı ile Mithatpaşa arasındaki alanın değerlendirilmesi için çalışmalara başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, bu kapsamda alanla ilgili 4 farklı proje hazırlattı.

HALK OYLAMASI
Firmalar yakın zamanda projelerle ilgili Başkan Toçoğlu ve kurmaylarına sunum yapacak. Başkan Toçoğlu’nun hazırlanan bu projeleri halka sormayı düşündüğü öğrenildi. Halk oylaması sonucu Sakaryalılar hangi projeye onay verirse Büyükşehir o projeyi hayata geçirecek.

PROJEDE NELER VAR?
Proje kapsamında alanda yürüyüş yolları, bisiklet yolları, spor alanları, dinlenme mekânları, sanat alanı, bol yeşil alan ve çocuk grupları olacak. Başkan Toçoğlu’nun proje hazırlayan ekibe, “Mevcut tren yolları şehri ikiye bölüyor. Şehrin merkezinde bağlantı kopuyor. Bu bölünmeyi ortadan kaldırmalıyız. Müftülük tarafıyla Çark Caddesi tarafını birleştirmeliyiz. Kopukluk olmasın” dediği ve bu hususları özellikle vurguladığı öğrenildi.