Törene AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, İHH Sakarya Şube Başkanı Sabahattin Aydın, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, teşkilat mensupları ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti Sakarya Teşkilatlarıyla ortaklaşa düzenledikleri Halep’e yardım kampanyasında hedefledikleri orandan daha fazla yardım toplandığını belirten İHH Sakarya Şube Başkanı Sabahattin Aydın AK Parti teşkilatlarına teşekkür etti. Aydın, bugün Sakarya’dan 20 tır insani yardım malzemesini yollandığını belirterek şuana kadar Sakarya’dan Suriye’ye 165 tır gönderildiğini söyledi.

Programda konuşma yapan AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Partinin düşünce ve iyilik hareketi olduğunu kaydederek yapılan bu işin iyilik hareketi olduğunu belirtti. Kılıç konuşmaları şöyle sürdürdü: “Aslında biz burada tırların içinde oraya bir kardeşlik mektubu yolluyoruz. Gönülden bir vefa mektubu gönderiyoruz. Tırların içindekiler sadece ihtiyaç malzemeleri değil kardeşlik mektubudur. Gönderdiğimiz bu malzemeler oradaki bir kardeşimizin gözyaşını silmeye vesile olursa bizler çok mutlu oluruz. Bu duygu ve düşüncelerle emeği geçen başta teşkilatlarıma, İHH çalışanlarına ve en önemlisi desteklerini esirgemeyen Sakarya halkına teşekkür ediyorum.

Program sonunda yapılan dualarla yardım tırları yolcu edildi.