İspiroğlu, Karasu'da yapılan çalışmalar ile ilgili değerlendirmede bulundu ve basın mensuplarından gelen soruları yanıtladı.

HER NOKTADA ÇALIŞMA VAR

İspiroğlu, Karasu'nun her noktasında alt ve üst yapı olarak birçok çalışmaların sürdüğünü bildirerek, özellikle turizm ilçesi olan Karasu’yu Ramazan bayramına ve bununla birlikte yaz tatiline hazır hale getirmek için yapılan çalışmalarda son aşamaya gelindiğini ifade etti.

PLAJ CADDESİ ASFALTLANDI

İspiroğlu, hava şartlarının bu yıl olumsuz geçmesine ve SASKİ’nin ilçe genelinde yürüttüğü yoğun çalışmalara rağmen gerçekleştirdikleri hizmetlerin tüm hızıyla devam ettiğini belirterek; “Son iki yıldan beri Karasu’da yoğun bir alt yapı çalışması var. SASKİ’nin tamamladığı alt yapı çalışmalarının ardından vakit kaybetmeden üst yapı çalışmalarımızı hayata geçiriyoruz. Plaj caddemizin alt ve üst yapı çalışmalarını Sakarya Büyükşehir Belediyemizin de desteğiyle tamamladık. Şimdi ise, ilçemizin trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan samanyolu caddemizin üst yapı çalışmalarına başlayacağız. Alt yapı çalışması tamamlanan Samanyolu caddemizde sıcak asfalt öncesi tüm hazırlıklarımız tamamlandı ve bayram öncesinde bu caddemizi de halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz” dedi.

SİNYAL SAYISI 1 MİLYONU BULDU

İspiroğlu; “Geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramında GSM operatörlerinden aldığımız sinyal sayısı 1 milyonu buldu. Bu da demek oluyor ki ilçe nüfusumuz her yaz katlanarak büyüyor. Bu yıl ilçemizde gene aynı sonucu bekliyoruz. Artık bu konuda büyük tecrübe sahibiyiz. Mevsimlik ve günü birlik gelen tatilcilerimizi huzurlu ve güzel bir kentin beklediğini söyleye biliriz” dedi.

Ülke genelinde yaşanan terör olaylarından dolayı yapılamayan Fındık Festivalinden söz eden Başkan İspiroğlu; “Her yıl geleneksel olarak ilçemizde Fındık Festivali düzenleyip tatilcilerimize ve Karasulu vatandaşlarımıza çeşitli etkinliklerle güzel bir hafta sonu yaşatıyorduk. Gönül isterdi ki bu festivalimizi her sene yapalım fakat yaşadığımız terör olaylarından sebep festivalimizi geçtiğimiz yıllarda ertelemek zorunda kaldık. Bu yıl Allah nasip ederse güzel bir festivalle halkımızı buluşturmayı hedefliyoruz” ifadelerine yer verdi.

TURİZME YÖNELİK ÇALIŞMALAR

Projeler hakkında da basın mensuplarına bilgi veren İspiroğlu; “İlçemizin her noktasına hizmet götürmeye devam ediyoruz. Her mahallemize mutlaka bir park demiştik ve bu sözümüzü yerine getirerek birçok mahallemize birden fazla çocuk oyun gurupları yaptık. 32 evler mevkiimize her yaşa hitap edecek şekilde büyük bir spor kompleksi ve çocuk oyun gurupları projemizi hayata geçirdik. Allah’ın izni ile önümüzde ki günlerde bu parkımızın da açılışını gerçekleştireceğiz. Kurudere ve Darıçayırı mahallelerimizde futbol sahalarımızı tamamlayarak gençlerimizin hizmetine sunduk. Farklı mahallelerimizde gene aynı çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bununla birlikte gene turizme yönelik proje çalışmalarımızda da sonlara yaklaştık” dedi.

SANAYİLEŞMEDE EMİN ADIMLAR

Basından gelen soruları büyük titizlikle yanıtlayan İspiroğlu; “Biz turizm, tarım ve sanayileşmede Türkiye standartlarını yakalamaya çalışan bir ilçeyiz. Bu üç başlığı eşit ölçüde aynı ilçede yürüten tek ilçe olma yolunda ilerliyoruz. Özellikle sanayileşme konusunda ince eleyip sık dokuyoruz. Bu konuda atığımız her adıma çok dikkat ediyoruz. Geleceğin önemli ilçeleri arasında olmak adına gün sayıyoruz” dedi.

Son olarak tüm basın mensuplarına teşekkür eden İspiroğlu; “Sakarya’nın en kuzeyinde bulunan ve her geçen gün ilerleyen bir ilçeyiz. Davetimizi değerlendirerek iftar yemeğimize katılan ve çeşitli nedenlerden dolayı katılamayan tüm basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkürlerimiz sunuyorum. Bu iftar yemeklerimizi önümüzdeki dönemlerde geleneksel hale getireceğimizi özellikle belirtiyorum” dedi.