Özellikle zirveye giriş için alınan ücret ve parklanma konusundaki sorunlar başta olmak üzere, tuvalet ücretleri, küçük çaplı (çocuk) kızak ücretlerindeki anormallikler ile kargaşa içinde kalan ve adeta panayır alanına dönen otelin önü son dönemlerdeki şikayetlerin başında yer almaya başladı.

PİSLİK İÇİNDEKİ TUVALET 2 TL.

Günübirlik ziyaretçiler için kullanıma açılan tuvaletlere giriş ücretinden 2 TL ücret alındığına dikkat çeken vatandaşlar;  “Tuvalet ücreti 2 Tl ama tuvalet pislik içerisinde. Temizlik denen bir şey yok.” diyerek tepki gösteriyorlar.

1 SAATLİK KIZAK 40 TL

Zirve’de sıradan kızakların dahi 1 saatliğine 40 TL’ye kiralandığını ifade eden vatandaşlar; “Fiyatlar olabildiğince şişirilmiş. Zirveye giriş ücreti dahi 20 TL. Günübirlikçiler zirvede adeta tuzağa düşürülüyor. Yollardaki alanları da değnekçiler parsellemişler vatandaşlara kullanılacak alan bırakmamışlar.” şeklinde konuşuyorlar.  

CİDDİ BİR YAPTIRIM GEREKİYOR

Vatandaşlar, bölgeden sorumlu olan resmi kurum ve kuruluşların Kartepe’ye yönelik ciddi bir yaptırıma yönelmeleri gerektiğine dikkat çekerek; “Para alınsın alınmasına da karşılığında müşteri memnuniyetini öne çıkaran saygın bir hizmet verilsin." ifadelerini kulanıyorlar.

'YİYİN, İÇİN GİDİN'

Otel dışındaki hemen her bölgede bir kargaşa ve zorlama var. Vatandaşlar adeta Kafeteryaların önüne sıkıştırılmış, nereye gitseler önlerinde engel var. Sanki 'Kafeteryalarda yiyin-için gidin' diyorlar. Bu anlayış değiştirilmeli. Bölge azda olsa vatandaş odaklı hale getirilmeli" diyorlar.