Şüphelilerin yargılanmasına 1 aralık Cuma günü başlanacak. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Birol Karacal ve Celal Bay hakkında hazırlanan 12 sayfalık iddianame üzerine incelemesini tamamladı. Mahkeme 2 şüpheli hakkında ' tasarlayarak canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme' ' gebe olduğunu bildiği kadını öldürme' ' çocuğu veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme'  'nitelikli cinsel saldırı' ' cebir, tehtid ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ' ' bir suçu gizlemek ve başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme' ' nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme ve nitelikli yağma suçlarından üç'er kez ağırlaştırılmış müebbet ile 30'ar yıl 6'şar aydan 5'şer yıldan hapis cezası istenen iddianemeyi kabul etti.

Kaynarca ilçesinde yaşayan Suriye uyruklu Halit Al-Rahmun, 6 Temmuzda iş yerinden geldikten sonra evinde olmayan hamile eşi Emani ile 10 aylık erkek bebeği Alaf Al-Rahmun'u tüm aramalrına rağmen bulamamış ve ihbarı üzerine jandarma ve polis ekiplerince çalışma başlatılmıştı.

Aramalar sonucu kadın ve bebeğin cesedi Birlik Mahallesi'ndeki ormanlık alanda bulunmuştu. Olayla ilgili gözaltına alınan Birol Karacal ve Celal Bay çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştır.