AK Parti İl Teşkilatı Birim Başkanları Toplantısı dün akşam Hendek Uludere Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, 25’inci Dönem Milletvekili Ali İnci, il başkan yardımcıları, il yönetim kurulu üyeleri, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, ilçe başkanları, gençlik ve kadın kolları üyeleri ve birim başkanları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Mart’ta ilimize geleceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı görkemli bir şekilde ağırlayacaklarını belirten Başkan Kılıç, “Reisimize bir kez daha ev sahipliği yapacağız. Şimdiden çalışmalarımıza başlıyoruz” dedi.

SANDIK EĞİTİMLERİ

Teşkilat olarak çok çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Kılıç, “Bir taraftan gençlik kollarımız, bir taraftan kadın kollarımız çok güzel çalışmalara imza atıyorlar. İl ve ilçe teşkilatlarımız, meclisimiz, başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız 16 Nisan için elinden gelen tüm gayreti gösteriyor” dedi. İlçe sandık görevlilerinin eğitimlerine bu hafta başlanacağına değinen Başkan Kılıç, “İlçelerimiz güzel seminerler yapacaklar. Sahaya inerken meclisin kapanmasını da bekliyoruz. Milletvekillerimiz mecliste çalışmalarına devam ediyor. Muhtemelen Mart’ın ilk haftası TBMM tatile girecek. Daha sonra vekillerimiz şehre geldikleri zaman çalışmalara onlarla birlikte program yaparak hızlı bir şekilde devam edeceğiz” dedi.

BİZ SAKARYA’YIZ

AK Parti İl Teşkilatı’nın Atatürk Spor Salonu’nda yaptığı Danışma Meclisi’ne de değinen Başkan Kılıç, “Teşkilatımız salonları dolduruyor. İğne atsan yere düşmeyecek bir toplantı yapıyor. Hepinize teşekkür ederim. Başbakanımız da 3 dakikalığına bağlanmıştı ancak Sakarya’daki izdihamı görünce 21 dakika konuştu. Bu da bizleri çok mutlu etti. Sonuçta ufak tefek problemler olabilir. Biz mükemmel insanlar değiliz. Mükemellik Allah’a mahsustur. Genel Başkan Yardımcımızın söylediği hususlarda bundan sonraki organizasyonda da kafa yoracağız. Biraz daha dikkatli olacağız. Ben Genel Başkan Yardımcımla da konuştum. Eğer 10 bin kişi toplanmamız gerekirse toplanırız. Biz Sakarya’yız. Gerekirse daha büyük bir spor salonu yapar ve orada toplanırız” dedi.

GERİYE DÖNÜŞ YOK

Bu referandumun geriye dönüşü yok. Geriye dönüp baktığımız zaman, 16 Nisan da keşke şunu da yapsaydık, keşke böyle yapsaydık, böyle program yapsaydık diye içimizden inşallah bir şey geçmez. Her düşündüğümüzü her aklımızdan geçeni eğer doğruysa, gerçekse mutlaka onu sahaya dökmemiz lazım. AK Parti siyaseti sıradan bir siyaset anlayışı falan değil. Biz bir takım değerler üzerine kurulmuş bir siyasetiz” dedi.

Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü: Cumhurbaşkanlık sistemi ülkenin ve bölgenin şartlarına uygundur. Dolayısıyla biz 50 senedir beklediğimiz bu sistemini sandıktan çıkaracağız. Toplantının ardından 25’inci Dönem Milletvekili Ali İnci ve Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü de birer selamlama konuşması yaptı. Kılıç’ın konuşmasının ardından birim başkanları, kendi toplantılarını gerçekleştirdi.