TFF 2. Ligde ikinci yarıya Karşıyaka deplasmanında aldığı galibiyetle güzel bir başlangıç yapan yeşil-siyahlı temsilcimiz, dün ligin 19’ncu haftasında kendi sahasında Bugsaşspor ile karşı karşıya geldi.

Maça baskılı başlayan ekibimiz ilk 10 dakika rakibini ciddi şekilde boğdu ancak pozisyon üretmekte zorlandı.

Daha sonra oyun dengelenirken, Sakaryaspor özellikle Mahir Sağlık ile net pozisyonları değerlendiremedi.

Mahir kaçırdığı her net gol sonrası tribünlerin tepkisini aldı. Müsabakanın ilk yarısı 0-0 sonuçlanırken, tribünlerden Mahir Sağlık’a büyük tepki vardı.

Ancak Mahir taraftardan özür dilerken, tepkiler de daha fazla artmadı.

Ekibimiz Ferhat Yazgan ve Talha Mayhoş’un uzaktan şutları ile gol bulmaya çalışsa da bunu başaramadı. İkinci yarı gelişen ani atakta Yasir’in bir şutu direkten dönerken, aynı Yasir 89’da kaleye girecek olan topa çizgi üzerinde müdahale ederek takımını yenilgiden kurtardı.

Maç 0-0 sonuçlanırken, ekibimiz Gümüşhane’nin yenildiği haftada 2 puan kaybederek fırsat tepti.

Stat: Sakarya Atatürk

Hakemler: Ferhan Kestanlıoğlu, Oğuz Akyüz, Hüseyin Kıvanç Durmaz

Sakaryaspor: Ercüment Kafkasyalı, Serdar Ümit deniz, Beykan Şimşek (Dk.80 Cem Ekinci), Ferhat Yazgan, Ramazan Civelek (Dk.71 Ramazan Çevik), Yasir Subaşı, Hakkı Can Aksu, Talha Mayhoş, Mahir Sağlık (Dk.59 Tevfik Köse), Tufan Kelleci, Burak Bekaroğlu

Teknik Direktör: Engin Korukır

Bugsaşspor: Oğuz Çalışkan, Yavuzhan Keleşoğlu, Rıza Efendioğlu, Kerem Gülbahar, Ömer Akman, Mahmut Boz, Serhat Çam, Sinan Kurt (Dk.85 Yavuz Koç), Samet Yalçın (Dk.70 Harun), Erkan Taşçıkaran (Dk.40 Mustafa), İskender Alın