Pazartesi günü sabah 08.40 sularında Adapazarı çevreyolunda meydana gelen kazada, eğitim gördüğü Atatürk Anadolu Lisesi'ne gitmek üzere gelen servise binmek için yolun karşısına geçmek isteyen Ebrar Küçükotay'a Gürcan S.'nin kullandığı otomobil çarptı. 

 

112 Acil Sağlık ambulansıyla Yenikent Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 17 yaşındaki Ebrar'ın yaşam savaşı ne yazık ki acıyla sonlandı. 

 

Başından aldığı darbeyle ağır yaralanan Ebrar, hastanede yaşamını yitirdi. 


Ebrar'ın ölümü ailesini ve yakınlarını yasa boğdu. 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden daha sonra konuyla yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 


İlimiz Atatürk Lisesi 12-E sınıfı öğrencisi Ebrar Küçükotay 27 Kasım Pazartesi günü servise binmek için evinden çıktığı sabah saatlerinde yoldan karşıya geçerken otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanmıştı.
 
Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi gören öğrencimiz yaşam mücadelesini kaybederek 30 Kasım Perşembe Günü öğleden sonra vefat etmiştir.
 
Kazanın meydana geldiği ilk andan itibaren İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Okul Yönetimi, öğrencimizin ve ailesinin yanında olarak her türlü desteği vermiştir.
 
Doktorların tüm çabalarına rağmen hayata tutunamayan 17 yaşındaki öğrencimiz Ebrar Küçükotay'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine, okul arkadaşlarına, öğretmenlerine, okul yöneticilerine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.