Derneğin İl Başkanı Rıza Vardar'ın açıklaması şu şekilde: 

Geçtiğimiz günlerde Chp İl Gençlik Kolları ismiyle vitrine satılık bir ürün vasfıyla çıkan 3-5 kişi özelinde tüm provokatif eylemlerin sözcülerine ithafen;

Ülkemizin geçmekte olduğu bu darboğaz da her fırsatta birlikteliğin ve milliliğin önemini vurgulamak yerine maalesef ki komik bir eylemcilikle Laiklik kelimesi kullanılarak Sakarya Halkı provakatif bir yönteme baş vurularak kötü gösterilmek istenmiş ve bu art niyetin devam ettirilmesi amaçlanmıştır.

Tabi ki buda bir sürecin oluşumudur.

Bu oluşumun ilk adımını Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TOBB Genel Kurulunda Türkiye'de Demokrasi, Özgürlükler ve Millet sözcükleri ile anlatılan Başkanlık sistemine karşıtlığını "Kan Dökmeden Başkanlık Sistemini Getiremezsiniz" diyerek atmış ve demokratik bir yöntemle belirlenecek bu sisteme kan sıçratarak farklı fikirlere sahip bireylerin taraf oluşturmasına yol açmıştır.

31 Aralık gecesi İstanbul'da tüm Türkiye'nin içini kan ağlatan terör saldırısı sonrası bunu sanki farklı yaşam tarzlarına sahip kişilerce yapıldığının izlenimini vermeye çalışan ve yine Laiklik kelimesi kullanarak provokatif söylemlerde bunları destekleyerek kendi kadrolarına yol göstermeye devam etmiştir.

Chp Gençlik kollarınının Serdivan AVM de yaptığı eylemde bu yolun Chp tarafından izlenildiğinin bir örneğidir.

İzinsiz pankart açmayı kendilerine demokratik hak olarak nitelendiren ve destekleyen Chp Serdivan İlçe Başkanı Sabahattin Gülbaş'ta Genel Başkanının izinden giderek yıkıcı bir siyaset anlayışıyla gençlere yaptıkları bu eyleme, toplumu iç huzursuzluğa, korkuya ve paniğe itmeye çabalayan batı bloğunun ve küresel güçlerin işlerini koylaştırmaya çalışmaktan başka bir şey denemez.

 Serdivan Belediye Başkanı Sn. Yusuf Alemdar'ın Türkiye'nin Laiklikle ilgili bir sorununun olmadığını savunarak " siyaset ile uğraşanlar bu tarz provakatif eylemlerden uzak durmalıdır" sözlerini Chp Serdivan İlçe Başkanı Sabahattin Gülbaş'ın kendisine ülkü edinecek derecede dikkate alması gerekmektedir.

MİLLİ BİRLİK ve DÜŞÜNCE DERNEĞİ olarak;

Gençliğin bu gibi provakatif eylemlerden uzaklaştırarak, Vatandaşlarımızın refah içinde yaşayacağı ve güçlü bir DEVLET için Vahdeti kendine mefkure edinmiş bir MİLLET oluşturmanın hepimizin görevi olduğunu tekrar hatırlatıp, Asıl gayemizin Bu uğurda, Vatanın, Bayrağın ve Türk Milletinin dertleriyle dertlenen gençler yetiştirerek Küresel Teröre karşı tek vücut olmamız gerektiğinin artık farkına varılmasını temenni ederim.