Programda yapılan basın açıklamasında; BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun yanında İsmail Güneş’in, Erhan Üstündağ’ın, Murat Çetinkaya’nın ve Yüksel Yancı’nın vefatının 9. Sene-i Devriyesi sebebiyle toplandıkları belirtildi.

BÜYÜK ACIMIZ VAR

Yapılan açıklama şöyle; “9 yıl geçmiş olmasına rağmen bildiğiniz gibi ortada kaza süsü verilmiş olan suikastın üzerindeki sis perdesi tam anlamı ile henüz kaldırılmamış bir naaşımız, derin yaramız ve büyük acımız vardır. Muhsin Yazıcıoğlu Büyük Türk Milletinin bekası adına, dava arkadaşları ile birlikte yıllarca canhıraş mücadele vermiş, bedel ödemiş ve hiçbir zaman hayıflanmamış Sembol şahsiyetlerden birisidir.  Ne yazıktır ki şehit edildikten sonra kıymeti daha fazla anlam ifade etmiştir.

FİKİR VE KİŞİLER ÖLÜMSÜZDÜR

İnsanlar ölümlüdür ancak bazı fikir ve kişilikler ölümsüzdür. Son nefesimize ve son damla kanımızı kadar O büyük liderin gösterdiği yoldan asla ayrılmayarak İ'LÂY-I KELİMETULLAH VE NİMAZI ALEM DAVASININ izinde olacağız.

Bizler; Haksız bir davada zirve olmaktansa. Haklı bir davada zerre olmayı tercih ederim diyen şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun evlatları Genel Başkanımız Erdem Ercan’ın neferleri ve kardeşleriyiz.

YENİ MUHSİNLER YETİŞECEK

9 yıldır yetim kalmış bu gençlerin derdi Yeni Muhsin BAŞKANLAR yetiştirebilme ve BÜYÜK TÜRKİYE inşasında ölçü gözetmeksizin pir pay sahibi olabilme arzusudur. Davamıza Sahip çıkacağız. Davamızın Ardında bir saniye bile tereddüt etmeden duracağız. Davamızın her türlü bedelini ödemeye gülerek koşacağız. Rabbim Birliğimizi Dirliğimizi Daim Kılsın"