MÜSİAD Sakarya Yönetim Kurulu, Üyeler ve işadamı ve gazetecilerden oluşan 32 kişilik bir ekiple 21-24 Aralık 2016 tarihleri arasında Peygamberler şehri olan Kudüs’e kültür ve iş gezisine gidecek olan Müstakil ve Sanayici İşadamları Derneği Sakarya Şubesi; burada atalarımızın bize miras olarak bıraktığı yerleri yakından görme fırsatı bulacak. 3 gece 4 gün sürecek olan Kudüs ziyaretinde başta Mescid’i Aksa, Kubbedül Sahra ve Burak Duvarı olmak üzere, Harem-i İbrahimi, Hz. İbrahim (as), Hz. İshak (as), Hz. Yakup (as), Hz.Yusuf (as), Halhul kasabasındaki Hz. Yunus peygamberlerin kabirleri ile tarihi bir kilise içinde kalan Hz. İsa’nın (as) doğduğu mekan, Zeytin Dağı, sahabelerden Selman El-Farisi Hz. Türbesi ve Rabia’tül Adeviyye hazretlerinin kabirleri ziyaret edilecek.

 GENÇ: “Filistinli kardeşlerimiz yalnız değildir”

Ziyaretin işadamları açısından büyük önem arz ettiğini ifade eden MÜSİAD Sakarya Şube Ahmet Genç, Rabbimiz’in İsra suresinde Mescid-i Aksa'nın çevresini nurlandırdığını ve bereketlendirdiğini ve Peygamber efendimiz yolculuk ancak bu üç mescid için yapılır. Peygamber efendimiz Müslümanlara sarih, açık ve net bir hedef gösteriyor müjdesinden yola çıkarak, böyle bir gezi tertiplediklerini söyledi. Müslümanların Mescid-i Aksa'yı yeteri kadar ziyaret etmediklerini gördüklerini ifade eden Başkan Genç; “bizde MÜSİAD Sakarya Şubesi olarak, Kudüs'ü ziyaret ederek Filistinli kardeşlerimizin yalnız olmadıklarını göstermek için yola çıkıyoruz” dedi.

 Sakarya’dan 32 kişilik ekiple

Heyette bulunacak kişiler; Taraklı Termal Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Genç, Makprom Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Döğer. Lonca Doğalgaz Genel Müdürü Ertuğrul Kurşun. Ada Finans Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Ulusal. Riziko İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gavasoğlu. Deniz Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Bıçakçılar. Çokal Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Cokal. Okuyanlar Masa Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Okuyan. Erçelik Soğutma Yönetim Kurulu Başkanı Sabit Çelik. Baloğlu Döküm Yönetim Kurulu Başkanı Necati Atalay. Kar Metal Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kar. Özcan Doğrama Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Nabant. Akra Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Erkan. Bakkaloğlu Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bakkaloğlu, Coşkunlar Havi Fişek Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Coşkun. Tanış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şadi Tanış. İşadamları  Halil Naci Keleş. Hayrullah Aktaş. Vedat Ünsal. Çetin Tosun. Kocacık Muhasebe Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kocacık. Yeni Sakarya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Gazeteci Yazar Zeki Aydıntepe. Toprak Turizm Genel Müdürü Tayfun Toprak. Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi Muhabiri Gazeteci / Yazar Levent Candan