Cumartesi günü Serdivan Kırantepe’de öğrencisiyle uygunsuz yakalanan beden eğitimi öğretmeni H.A emniyette ki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilmiş nöbetçi mahkeme öğretmeni adli kontrolle salıvermişti. Haberimizin ardından İl Milli Eğitim müdürlüğü inceleme başlatmış ve öğretmeni açığa almıştı. Cumhuriyet Savcılığı 16 yaşında ki öğrencisiyle uygunsuz yakalanan beden eğitimi öğretmeni için verilen karara itiraz etti. İtirazı değerlendiren üst mahkeme öğretmenin tutuklanmasına karar verdi.

POLİS ÖĞRETMENİ ARIYOR
Dün akşam öğretmen hakkında tutuklama kararı verilmesiyle birlikte ekipler H.A’yı yakalamak için çalışma başlattı. H.A’nın verdiği adreslerde olmadığı ve polisin yakınlarından nereye gidebileceği yönünde bilgiler alındığı bilgisine ulaşıldı. 16 yaşında ki öğrencisiyle uygunsuz yakalanan öğretmenin bir an evvel yakalanması için polis ekipleri seferber oldu.

İFADESİNDE REDDETMİŞTİ
Serdivan’da bir okulda beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan H.A poliste ve adliyede verdiği ifadelerle küçük kıza manevi destek verdiğini, dertleştiğini iddia etmişti. ’16 yaşında ki kızın voleybolda yaşanan ikinciliğin ardından çok üzüldüğü için kendisini teselli ettiğini savunan H.A’nın tutuklama kararının ardından firar etmesi dikkatlerden kaçmadı. (Haberlisin)