Sakaryaspor’un Pazar günkü rakibi grup lideri Afjet Afyonspor gerçekten çok çetin bir ceviz. Genç futbolculardan oluşan Mor-Beyaz’lı ekip 90 dakikanın her anında tehlike yaratabiliyor.

PRES VE KONTRA ATAK

Kadrosunda 21 ila 28 arasında futbolcu barındıran ve 2 tane 30 yaşında futbolcusu bulunan Afjet Afyonspor genç bir oyuncu topluluğundan oluşurken; en çok dikkat çeken özellikleri arasında sağlam pres ve ani kontratak girişimleri öne çıkıyor.

HANGİ DAKİKALARDA DAHA ÇOK GOL ATIYOR?

Bugüne kadar oynadıkları maçlarda; 90 dakikalık maç bütünün 1 ila 15 dakikalar arasında 6 gol, 16 ila 30. dakika arasında 3 gol, 31 ila 45 dakikalar arasında 3 gol atan Afjet Afyonspor’un 46 ila 60. dakikalar arasında 7 gol, 61 ve 75. dakikalar arasında 10 gol  ve 76 ila 90. dakikalar arasında 9 gol attığı dikkat çekiyor.

HERAN SÜRPRİZ YAPABİLME ÖZELLİĞİ VAR

Bu tablo; Afjet Afyonspor’un yüksek kondisyonuyla heran sürpriz yapabilme özelliğini ortaya koyarken; çok koşan, çok pas yapan bir ekip olması da ayrı bir özellik olarak öne çıkıyor.

19 haftada 13 galibiyet, 5 beraberlik ve sadece 2 mağlubiyet alan Afjet Afyonspor  toplamda 38 gol atarken kalesinde 18 gol görmüş.

Hem ofansif hem de defansif anlamda koordineli bir takım hüviyeti çizen ve 44 puanla liderliğini sürdüren Afjet Afyonspor’un mağlup olduğu takımlarda dikkat çekiyor.

ALT SIRALARDAKİ 2 TAKIMA YENİLDİ?

Grupta 12. Sırada bulunan Adliyespor’a 3-0 yenilen Afjet Afyonspor grubun şampiyonluk iddiası bulunmayan bir başka tamımı olan 9. sıradaki Payasspor’a da 4-1 mağlup olmasıyla dikkat çekiyor. Mor-Beyazlıların her iki takımada farklı yenilmiş olması takımın gol yedikten sonra moral ve motivasyonunun, saha içi disiplininin çok kolay bozulduğuna işaret ediyor.

DENEYİMLİ BİR HOCAYA SAHİP

Ekonomik değeri 1 milyon 722 bin Euro olan Afjet Afyonspor’un Tenkik Direktörü ise Hasan Erkin Şimşir…  Şimşir; Hacettepe; Gençlerbirliği (U2) gibi takımları çalıştırmış, futbol bilgi ve birikimi olan, futbolculuk kariyeri de bulunan deneyimli bir hoca olarak dikkat çekiyor.

TARAFTAR GRUBU DE ETKİLİ

Afjet Afyonspor’un taraftar grubunun adı “Afyok”… Taraftar grubu etkili ve takımını sahiplenen bir topluluk olarak dikkat çekiyor. Gerek iç saha, gerek deplasman maçlarında takımlarını yalnız bırakmayan Afjet Afyonspor’un taraftarı Pazar günü oynanacak olan maça alınmayacak.