S Plaka mağduru esnaflar, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne(SESOB) gelerek, Birlik Başkanı Hasan Alişan ile görüşmek istediler. 25 'S' Plaka mağduru esnafı makamında kabul eden Birlik Başkanı Alişan, esnafların sorunlarını dinledi. 

ODA BAŞKANI BAŞINDAN SAVDI

Esnaflar, kendilerini temsil eden Sakarya Otobüsçüler ve Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı ile bir türlü sağlıklı bir iletişim kuramadıklarını ileri sürerek, "Geçtiğimiz hafta gittiğimizde hasta olduğunu söyleyerek bizi kabul etmedi. Bugün de acil il dışına çıkması gerektiğini belirterek, bizi başından savarken, ?Aslında ben bu sorunun çözülmesini istiyorum. Sizi gönülden destekliyorum ve mağduriyetinizin giderilmesi için çalışıyorum. Ancak; Birlik Başkanı bunu istemiyor' diye bir ibare kullandı. Bizde bunun aslını size soralım istedik" dediler.

3 KERE İLETTİM

SESOB Başkanı Hasan Alişan, sorunun muhatabının direk bağlı bulundukları meslek odası olmasına rağmen, kendisinin konuyu en az 3 kez Büyükşehir Belediye Başkanı'na ilettiğini söyleyerek, "Bu sadece bizim isteğimizle olacak iş değil. İlgili meslek odası başkanlarım bu konuda duyarlı olmalı. Daha önce S Plakası alan arkadaşlarımız var. Onların hak ve menfaatlerini de gözeterek, sorunu çözmek zorundayız. Sadece merkez değil, Sakarya Büyükşehir Belediye sınırları içinde olan her yer bulan dahil. Taraklı' da bu harmanın içinde, Kocaali' de bu harmanın içinde" şeklinde konuştu.

ADALETLİ VE DOĞRU YOL

Alişan, "Madem meslek odası başkanını bulamıyorsunuz, buraya kadar da geldiniz, o halde ben sizin istek ve taleplerinizi Büyükşehir Belediye Başkanımıza ileteceğim. Büyükşehir Belediyesi bizim her dediğimizi yapacak diye bir şey yok. Adaletli ve doğru yolda ilerleyelim. Önceden alanları da mağdur etmemek gerek. Ben buradayım. Aradığınız her zaman beni bulabilirsiniz" sözleriyle, kapısının her zaman esnafın sorunlarının çözümü için açık olduğunu söyledi.