Sakaryaspor maça hızlı ve etkili bir başlangıç yaptı. Maçın henüz başında 10. dakikada Erçağ topu ağlara göndererek Sakaryaspor’u 1-0 öne geçirdi.

Bu golün ardından ataklarını sürdüren yeşil-siyahlı ekibimiz ilk yarıda aradığı ikinci golü bulamazken, rakip Bayrampaşaspor ise cılız ataklarla kalemizi yokladı.

TEHLİKELİ ATAKLAR

İkinci yarıya hızlı başlayan takım Bayrampaşaspor oldu. Birbiri ardına ataklar geliştiren Bayrampaşaspor, gol yollarında başarılı olamadı.

Sakaryaspor 1-0’lık avantajını korumak için maçı yavaşlatırken, zaman zaman rakip Bayrampaşaspor’un tehlikeli ataklarıyla karşılaştı.

  1. dakikada ki bu atakların birinde Metin aşırtma bir vuruş yaptı. Top üst ağlarda kaldı. Rakip takımın atakları bununla da sınırlı kalmadı. Birbiri ardına devam etti.

1.0 İLE YETİNDİK

Sakaryaspor rakip takımın ataklarını durdurmakla uğraşırken, zaman zaman gelişen etkisiz atakları da sonuç vermedi. Sakaryaspor ikinci adeta sahasına kapanırken, rövanş maçı öncesi kendisine avantaj sağlayan 1.0’lık sonuçla yetinmek zorunda kaldı.

ALKIŞA DEĞER DESTEK

Sakaryaspor-Bayrampaşaspor’u dize maçta futbolcular kadar taraftar grubu Tatangalar’ında payı büyük oldu. Maç boyunca takımlarını yalnız bırakmayan ve tezahüratlarıyla stadı inleten Tatangalar her zaman olduğu yine alkışa değer bir destek verdiler.

RÖVANŞ 8 MAYIS’TA

Sakaryaspor, ilk maçta 3.1 mağlup ettiği Bayrampaşaspor’u 8 Mayıs’ta Atatürk Stadı’nda konuk edecek. Yeşil-Siyahlı ekibimiz bu maçı da geçtiği taktirde Playf-Off finalinde şampiyonluk mücadelesi verecek.  

 

 

STAT: Çetin Emeç

HAKEMLER: Kadir Sağlam, Ejder Yapıcı, Utku Tunavelioğlu

 

BAYRAMPAŞA: Yunus Emre, Sefa, Ziya, Hüseyin Akoğlu, Recep Soner Cihan, Bülent Kocabey, Güray Fırat, Furkan Çil, İlker Cihan, Said Can Açıkalın, Polat Güren

T.DİREKTÖR: Murat Şenvardar

 

SAKARYASPOR: Hüseyin, Canberk, Zafer, Serdar, Ferhat, Fikret, Talha, Fatih, coşkun, Burak, Erçağ

T.DİREKTÖR: Osman Özdemir