SATSO Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimleri dün oda binasında gerçekleştirildi. SATSO üyelerinin büyük ilgi gösterdiği seçimler dün sabah 09.00’da başladı ve sandıklar 17.00’de kapandı. 34 meslek komitesi için 18 sandıkta oy kullanıldı. Seçimlerde SATSO Meclisi’ne girecek 87 kişi ve meslek komitelerine girecek 206 kişi belirlendi.
GIDA VE OTOMOTİV
Seçimlerde 17 meslek grubunda iki liste, 2 meslek grubunda 3 liste ve 15 meslek grubunda da tek listeyle seçime girildi. Gıda ve otomotiv sektöründen seçime giren SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul 3’üncü komiteden, başkan adayı Akgün Altuğ ise birinci meslek komitesinden meclise girmeyi başardı. Kösemusul, 21’inci komitede seçimi kaybetti.
NET BİR ÜSTÜNLÜK YOK
SATSO’da ortaya çıkan tabloya göre başkan adayları Kösemusul ve Altuğ, meclis üyelerinde birbirine net bir üstünlük sağlayamadı. Ortaya çıkan bıçak sırtı tablo SATSO’da kartların yeniden karılacağı şeklinde yorumlandı. SATSO’da seçim sonuçlarının kesinleşmesinin ardından toplanacak meclis üyeleri, başkanı ve yönetim kurulu başkanını belirleyecek.
KURİŞ MECLİSE ADAY
Bu arada meclise girmesinin ardından ismi yönetim kurulu başkanlığı için geçen Talip Kuriş meclis başkanlığına aday olacağını söyledi. SATSO Başkanlığını düşünmediğini ifade eden Talip Kuriş, “Yönetim kuruluna değil, meclis başkanlığına aday olacağım. Arkadaşlarla istişare ediyoruz” dedi. Yeni meclisin toplanacağı tarih önümüzdeki günlerde belirlenecek. 

İKİSİ DE KAZANDI

SATSO Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimleri dün yapıldı. SATSO üyelerinin büyük ilgi gösterdiği seçimler dün sabah 09.00’da başladı ve 17.00’de sona erdi. Seçimler için 34 meslek komitesi izin 18 sandıkta oy kullanıldı. Seçimlerde SATSO Meclisi’ne 87 kişi ve meslek komitelerine girecek 206 kişi belirlendi. Dün yapılan seçimlerde Emniyet güçlerinin yoğun önlem alması dikkat çekti. SATSO’ya girenlerin üstleri ve çantaları arandı. İlimizde ticaretin kalbi olan SATSO’da başkanlık için ismi geçen Mahmut Kösemusul ve Akgün Altuğ meclise girdi. Seçimlerde 17 meslek grubunda iki liste, 2 meslek grubunda 3 liste ve 15 meslek grubunda da tek listeyle seçime girildi. SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul gıda ve otomotiv grupları olan 3. ve 21. meslek komitesinden, Altuğ ise süs bitkiciliği grubu olan 1. meslek komitesinden oyunu kullandı.
İNCİ GRUP İPİ GÖĞÜSLEDİ
SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul seçimler sırasında yaptığı açıklamada, "Sakarya'mıza ve ilimize ülkemize her yere hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Seçim sonuçlarına göre başkan adaylarından Akgün Altuğ birinci meslek komitesinde seçimi kazandı. 3. Meslek Grubu'ndan da seçime giren Mahmut Kösemusul bu gruptan meclise girmeyi başardı. Kösemusul, 21’inci meslek komitesinde seçimi ismi başkanlık için geçen Talip Kuriş’e karşı kaybetti.
SATSO’DA KİMLER MECLİSE GİRDİ
1. Meslek Grup Komitesi’nde Akgün Altuğ'un listesi kazandı. 2. Meslek Komitesi’nde Gençler İnşaat, Dünyalar Asfalt, 3. Meslek Grubu'ndan da seçime giren Mahmut Kösemusul, Ertuğrul Öztürk ve Recep Sandıkçı bu gruptan meclise girmeyi başaran isimler oldular.4. Meslek Komitesi’nden; Şenpiliç, Güreş Tavukçuluk, Özbay Gıda, 5. Meslek Komitesi’nden Adı Bahçe, Çark Star ve Köftecis Yemek, 6. Meslek Komitesi’nden Balıklı Sümer, Adak Otomotiv ve 4AKC Tekstil meclis girmeye hak kazandı.
7. Meslek Komitesi’nde ise Altek Teknik, Cihan Doğalgaz, 8, Meslek Komitesi’nden; Ceyhun Kılıç Mobilya, Çokal Mobilya, 9. Meslek Komitesi’nden Ömer Arslan, Bünyamin Müftüoğlu, 10. Meslek Komitesi’nden; Yılka, Grupel Elektrik, 11. Meslek Komitesi’nden; Platin Kuyumculuk, Ahmet Serbes, 12. Meslek Komitesi’nden, Murat Güler, Yavuz Kağıtçılık,13. Meslek Komitesi’nden; Enver Tok, Ömer Faruk Kara ve Hayrettin Kovacıoğlu meclise girdi. 14’üncü Meslek Komitesi’nde ise Semaksan Global, Çakır Çelik ve Kayasan Metal, 15. Meslek Komitesi’nden Seçkin Sandıkyapan, Baktem Temizlik ve KMS Medikal, 16. Meslek Komitesi’nde ise İbrahim Engin Adıyaman, Ayhan Akdağcı ve Sakarya Vizyon sigorta, 17. Meslek Komitesi’nde ise Bortek Mühendislik ve Seçkin Evler Yapı Kooperatifi meclise girmeye hak kazandı.  18, Meslek Komitesi; Akgünler, Çalışkan Harita, Cem Gün, 19. Meslek Komitesi’nde Halit Evin, Sakarya Can Lojistik, VİP Otobüsçüler Kooperatifi, 20. Meslek Komitesi’nden; Akaryakıtçıların yarıştığı grupta İnci Grup ipi göğüsledi. 21. Meslek Komitesi; SATSO'da herkesin merakla beklediği gruplardan birisi olan 21. Meslek Komutesi'nde büyük heyecan yaşandı. Talip Kuriş ile Mahmut Kösemusul'un listesinin çekişmesinden galip gelen taraf Talip Kuriş oldu

 

  1. Meslek Komitesi’nden Yazar Taşıt Koltukları, Sakarya Vagon yeni dönemde SATSO Meclis üyesi oldular. 23. Meslek Komitesi’nden; Ürmaksan, Kimpa Kimya, Nihat Cinoğlu, 24. Meslek Komitesi’nden; Soje Tekstil, Tekin Bayder, 25. Meslek Komitesi’nden Murat Bayrak, Nesli Ahşap Ürünleri, 26. Meslek Komitesi’nden ise Sunan Mobilya, Teverler Metal, 27. Meslek Komitesi’nden; Çoruh Ekmekçilik, Demet Demircioğlu, Boncuk Piliç, 28. Meslek Komitesi'nden meclise Ahmet Çubuk, Emrullah Terzioğlu ve Erdem Ercan kazandı. 29. Meslek Komitesi’nde ise Tüm Eğitim ve Ada Doruk, 30. Meslek Komitesi’nden Cemre Ekolojik, Şenkardeşler Gıda, 31. Meslek Komitesi’nden; Ada Sakarya, Esbi Bilgisayar, 32. Meslek Komitesi’nde Şahinpen ve Çokay Plastik, 33. Meslek Komitesi’nde Günay Güneş’in başı çektiği liste 4 oy la seçimin kaybedeni oldu. 33. Meslek Komitesi’nden Peymak Gıda, Kaynakçıoğulları Makine, Cancan Meyve Presleri seçimi kazandı. 34. Meslek Komitesi'nde Yüksel Avşar,  Fatma Aygül Kahya ve Hüseyin Yavuzyiğit'in başı çektiği grup rakiplerini geride bıraktı.
    TEK LİSTEYLE KAZANDILAR
    87 Meclis üyesinin belirlemek için yapılan seçimlerde 36 meclis üyesi sandıklar açılmadan meclise girmeyi garantiledi. Akgünler, Çalışkan Harita, Cem Gün, Çoruh Ekmekçilik, Demet Demircioğlu, Boncuk Piliç, Murat Bayrak, Nesli Ahşap Ürünleri, Soje Tekstil, Tekin Bayder, Enver Tok, Ömer Faruk Kara, Hayrettin Kovacıoğlu, Ürmaksan, Kimpa Kimya, Nihat Cinoğlu, Şenpiliç, Güreş Tavukçuluk, Özbay Gıda, Yılka, Grupel Elektrik, Tele market, Ada Sakarya, Esbi Bilgisayar, Ceyhun Kılıç Mobilya, Çokal Mobilya, Platin Kuyumculuk, Ahmet Serbes, Ömer Arslan, Bünyamin Müftüoğlu, Gençler İnşaat, Dünyalar Asfalt, Cemre Ekolojik, Şenkardeşler Gıda, Yazar Taşıt Koltukları, Sakarya Vagon yeni dönemde SATSO Meclis üyesi oldular.