ÜNİAK 12 bölüm başkanlığını MBD ise 6 bölüm başkanlığını kazandı. ÜNİAK ve MBD koalisyonu 18 bölüm başkanlığını kazanırken Ülkü Ocakları Üniversite Teşkilatı ise 14 bölüm başkanlığını kazandı.

Sakarya Üniversitesi kurulduğu günden beri yani 25 yıldır konsey yönetimi Ülkü Ocaklarındaydı.

Üniversiitedeki bölüm başkanlıklarının kazanılmasında Milli Birlik ve Düşünce Derneği’nin önemli bir katkısı olduğu gözlendi.

Üniversite’nin merkez kampüsünde ÜNİAK beklenen başarıyı elde edemezken, burada MBD’nin etkin rolü ortaya çıktı.

Alperen Ocakları ve BBP’den ayrılan milliyetçi-muhafazakar gençlerin kurduğu Milli Birlik ve Düşünce Derneği (MBD) SAÜ’nün etkili bölümleri olan Spor Bölümleri (BESYO), Sağlık, Eğitim ve İşletme Fakülteleri ile birlikte Sapanca ve Kırkpınar MYO’ları da olmak üzere 6 bölümde, bölüm başkanlıklarını kazandı.

MBD’nin SAÜ’de elde ettiği başarıda MBD Genel Başkanı Erdem Ercan, Üniversite Başkan’ı Emin Alişan, İl Başkanı Rıza Vardar ve Hayati Özsipahi önemli bir katkısı oldu.

Bu isimler bizzat sahaya inerek MBD’nin SAÜ’deki öğrenci yoğunluğu çok olan, etkili bölümlerinin kazanmasını sağladılar.

Konsey seçimlerini ÜNİAK ve MBD koalisyonu kazanırken konsey başkanı da İlahiyat Fakültesi Bölüm Başkanlığı’nı kazanan ÜNİAK’lı Muhamed Ali Öztürk oldu.

Konsey yönetiminde ise 4 MBD’li üye yer alacak.