Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısının ardından oturumu takip eden Sakarya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrencileri ile bir araya geldi. Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen görüşmede Başkan Toçoğlu meclisin yapısı ve işleyişi hakkında üniversite öğrencilerine bilgiler verdi.

 Halka ulaşmanın en kolay yolu

Millete hizmet etmenin yolunun siyasetten geçtiğini ifade eden Başkan Toçoğlu, “Kendinizi her fırsat geliştirin ve siyasete girin. İnsanlara en kolay hizmet etmenin yolu siyasettir. Siyaset güzeldir. Siyasetten uzak olmayın. Sizler gibi okuyan ve kendini geliştiren siyasetçilere ihtiyacımız var. Siyaset büyük ölçüde kendini yetiştirme meselesidir” diye konuştu.

 En iyi hizmet

Toplantıda meclisin işleyişiyle ilgili öğrencilerin sorularını da cevaplayan Başkan Toçoğlu, “İki partinin yer aldığı Büyükşehir Meclisimizde her zaman şeffaflığı gözetiriz. Partileri grup sözcüleri bulunuyor. Maddeler komisyonlarda meclis üyeleri tarafından görüşülüyor. Biz yapıcı eleştirilere her zaman açığız. Şehrimiz için en iyisini yapmak bizim en büyük görevimiz. Emanetçisi olduğumuz bu şehre birlikte en iyi hizmeti getirmeliyiz” ifadelerini kullandı.