Taranoğlu; Medyabar’ın duayen yazarı Coşkun Bilir le yaptığı telefon sohbetinde siyaset arenasında bomba gibi düşen sözleriyle dikkatleri çekti.

Taranoğlu; önümüzdeki dönem için yaptığı değerlendirmede; "Tüm Türkiye'de olduğu gibi Sakarya'da Ak Parti her şeyi sil baştan yapacak. Bugün görevde olan tüm siyasiler nadasa çekilecek. Buna Milletvekilleri de dâhil. Alt kadrolar için bir şey diyemem. Bugün gördüğün tüm Belediye Başkanlarını siyaset arenasında, Sakarya bir daha göremeyecek. Bu kadar iddialı konuşuyorum. Tayyip Bey, Türkiye'de tüm kadroları değiştirecek. Bu değişimden Sakarya'da nasibini alacak. Ak Parti artık liberal bir parti olma yoluna girmiştir. Bunda en büyük etken de Meral Akşener'in yeni kuracağı partidir. Ne dediğimi zaman içinde çok daha iyi anlayacaksınız."
SİYASET DEFTERİNİ KAPATTIM
Taranoğlu; gerek Büyükşehir Belediye Başkanlığı gerekse Milletvekilliği konusunda, bir yerlerden mesaj gelirse tekrar siyasete soyunur musunuz şeklindeki soruya ise "Ben siyaset defterini kapatalı yıllar oldu. Açmayı da düşünmüyorum. Bu Ülkenin yeni nesil siyasetçilerine ihtiyacı var. O'da ben değilim..." şeklinde yanıt verdi. 

KONUŞULAN İSİM OLDU

Taranoğlu'nun bu sözleri yerel siyasette adeta deprem etkisi yarattı. Bu konuşmaların ardından Taranoğlu bir kez daha şehir gündemine oturdu ve en çok konuşulan isim oldu.