Kutsal topraklardan dönen şehidin babası Aziz Yılmaz ve Annesi Emine Yılmaz’dan kendileri için de hayır dua istediklerini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Rabbim, gerçekleştirmiş olduğunuz umre ibadetini kabul etsin. Mevlam herkese o kutsal beldeleri ziyaret etmeyi nasip etsin” dedi.

Minnettarız

Tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ettiklerini belirten Başkan Yusuf Alemdar, “Şehidimiz Yakup’a, tüm şehitlerimize ve gazilerimize millet olarak minnettarız. Onları her zaman şükranla anacağız. Onun bizlere emanet ettiği ailemizin de yeri her zaman başımızın üzeridir.” dedi.

AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken de, kutsal topraklarda umre vazifesini yerine getiren Aziz ve Emine Yılmaz çiftine Allah kabul etsin temennisinde bulundu.

Ne Kadar Büyük Bir Devlet Olduğumuzu Orada Bile Hissettik

Kutsal topraklarda yaşadığı manevi hazzı misafirleriyle paylaşan şehit annesi Emine Yılmaz, “Allah devletimizden razı olsun. Ne kadar büyük bir devlet olduğumuzu orada bile hissettik. Evlat acısı kolay bir şey değil. İçimde acısı hala taze ama o acının yanında, o acıdan daha büyük bir tat var içimde. O her şeye değer. Oğlum şehit oldu ama ne mutlu ona ki, Peygamber Efendimiz’e komşu gitti. Değil Yakup’um böyle bir vatana gerekirse ben de kurban olurum.” dedi.

AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken ile Başkan Yusuf Alemdar’a, ziyaretleri için teşekkür eden Şehit babası Aziz Yılmaz, misafirlerine hurma ve zemzem ikram etti