Edinilen bilgiye göre, Arifiye ilçesi 1. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Nakliyeciler Sitesinde öğlen saatlerinde iki grup arasında bir silahlı çatışma çıktı. İş yeri önüne üç otomobille gelen silahlı kişiler, yazıhaneyi kurşun yağmuruna tuttu.

YARALANANLAR

Uzun süren silahlı çatışma sonrasında olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı nakliyeciler sitesinde Özay Cingitaş, Nihat O., Galip Y., Sami Ö., Yalçın C., S.Y. ve Diyar A. yaralandı.

HASTANEDE ÖLDÜ

Olay yerine çok sayıda sevk edilen sağlık ekiplerince yaralılar Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yenikent Devlet Hastanesi ve ToyotaSa Acil Yardım Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Yenikent Devlet Hastanesine kaldırılan Diyar A. tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

3 KİŞİ HENDEKTE YAKALANDI

Öte yandan, çatışma bölgesi olan nakliyeciler sitesine Özel Harekat Polisleri ve Çevik Kuvvet Polis ekipleri gelerek güvenlik önlemleri aldı. Çatışma sonrasında olay yerinden kaçan şahısların 3’ü Hendek ilçesinde yakalanarak gözaltına alındı. Diğer şahısların yakalanması için geniş çaplı araştırma başlatılırken, olay yeri inceleme ekiplerinin, incelemeleri devam ediyor. 

VALİ COŞ AÇIKLAMA YAPTI

Sakarya’nın Arifiye ilçesinde bulunan nakliyeciler sitesindeki çıkan çatışmaya yönelik açıklama yapan Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, “Hendek ilçemizde olayla ilgili 3 kişi yakalandı. Diğer çalışmalarımız bütün boyutu ile devam ediyor. Bütün imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Olayın şüphelilerinin yakalanması konusundaki çalışmalarımıza hem polisimiz hem de jandarma ekiplerimiz tarafından devam ettirilmekte. İlçelerimizde buna yardımcı oluyor. Diğer çalışmalarımız bütün boyutu ile devam ediyor. Bu olaya karışan şahısların bundan sonra da yeni bir çatışma meydana getirmemesi için de güvenlik kuvvetlerimiz gerekli tedbirleri almış durumda. Yenikent Hastanesinde bir yaralı, Toyota Hastanemizde bir yaralı var ve 3 yaralı da Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Şahıslar ile firmalar arasındaki bir anlaşmazlık olduğunu düşünüyoruz fakat bilemiyoruz, tam olarak yapılacak olan tahkikatlar sonucu ortaya çıkacak bu konuda şuanda tam bir şey söylememiz mümkün değil. Yaralıların iki taraftan da olduğunu belirledik” ifadelerini kullandı.