İngilizce eğitime yer verilmeli

Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam yaptığı açıklamada “okul öncesindeki öğrencilerin bilgiye aç ve susuz olduğunu ne verirseniz onu alır diyerek bu yaştaki öğrencilerin seviyelerine uygun İngilizce eğitimi dahi alabileceğini ifade eden Şafak Gürçam okul öncesi eğitim kurumların müfredatında İngilizce eğitimine yer verilmesi gerektiğini de ifade etti.

Daha da yükzeltmek istiyoruz

Karasuda okul öncesi okullaşma oranının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Halil Dursun bu oranın daha da yükseltmek istiyoruz. Bir bireyin hayatı boyunca öğrendiği bilgilerin kişiliğin ve karakterin sıfır altı yaş dönemindeki süreçte kazanılıyor. Bu nedenle erken yaşta çocuklarımızı Eğitim Kurumları ile tanıştırma da onları eğitim yuvalarına almalıyız.  Bizlere emanet edilen geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın güçlü karakterli bir nesil yetişebilmesi için temelinde erken yaştan güçlü bir şekilde atılmalıdır. Bunu da okul öncesi eğitim kurumları ile zengin güçlü donanımlı bir eğitim müfredatı ile sağlamak mümkündür.

Teşekkür etti

Önceden planladığımız bu okul öncesi ve anasınıfı ziyaretlerinin yerinin olduğu günde Başbakanımız Binali Yıldırım tarafından okul öncesi eğitimin zorunlu hale geleceği açıklaması yaptığımız bu ziyaretin önemine pekiştirilmiş oldu diyerek kırtasiye yardımında emeği geçen esnaflara ve kurumlara teşekkür etti.