Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Uzun Çarşı ve Çark Caddesi esnafını ziyaret etti. Tüm sektörlerde ‘esnaf için en iyisi’ hedefi ile çalışmalarına devam ettiklerini belirten Başkan Toçoğlu, Uzunçarşı’da ilk etap çalışmasında sona yaklaştıklarını söyledi. Toçoğlu, “Bizi sevindiren nokta çarşıda ticari faaliyetlerin sürdürülmesidir. Çalışmalar bitince Uzunçarşı hem estetik bir görünüme kavuşacak hem de şehrin cazibe merkezi haline gelecek” dedi.

ŞEHİR HAYATI
Çark Caddesi esnafını da ziyaret eden Başkan Toçoğlu, “Sakaryamızın sembolü olan caddemizde nüfusun artmasıyla hareketlilikte her geçen gün daha da artıyor. Esnafımızın da iş yoğunluğu bu vesileyle artmış oluyor. Bizlerde esnafımıza ziyarette bulunup, hayırlı işler diledik. Şehrimizin hayatına canlılık katan esnaflarımız. Onlara en iyi şartlarda hizmet sunabilecek ortamları hazırlamamız gerekir. Esnafla işbirliğimiz sürecek” diye konuştu.
ORTAK PAYDA
Başkan Toçoğlu, “Bugüne kadar esnaflarımızla hep işbirliği içerisinde çalıştık. Bilindiği üzere daha önce Süpürgeciler Sitesi, Tır Kamyon Parkı ve Nakliyeciler Sitesi’ni faaliyete sunduk. Tarihi Uzunçarşı’da esnafımızla ortak bir payda da buluşarak, çalışmalarımızı başlattık. Hamdolsun Yeni Hal Kompleksimizde hızlı bir şekilde ilerliyor. Her zaman ifade ettiğimiz gibi esnafımızın yanındayız. Üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.