Sakarya Olimpik Yüzme Havuzunda 2 gün süren müsabakalarda ilk kez suya inen minikler , performansları ile göz doldurdular. Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel , Adapazarı AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ak, yarışları birlikte izleyerek sporcuların heyecanına ortak oldular.

Yüzme İl Temsilcisi Haluk Önem, müsabakalar sonrasında Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

6-8 Yaş Teşvik ve 11-12 Yaş grupları arasındaki sporcular, 50 metrede tahtalı ayak, kurbağalama , kelebek, sırt ve serbest, 100 metrede kelebek, sırt ve serbest, 200 metrede kurbağalama, ve 400 metrede serbest sitilde başarı aradılar. 6-8 yaş teşvik yarışlarına katılan tüm sporculara Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’in desteği ile madalya verildi.

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından 11-12 yaş grubu sporcu profilini oluşturmak için test yarışı yapıldı. Bu yarışlardaki baraj punanına göre başarılı olan sporcular Türkiye Grup şampiyonası müsabakalarına katılacak.