Engellilerin ve yaşadıkları sıkıntıların, dünyada olduğu gibi ülkemizde de herkesi yakından ilgilendirdiğini ve her geçen gün daha da önem arz ettiğinin ifade eden Başkan Varol mesajında:

''Engelli kardeşlerimizin haklarını ve hukukunu; eğitim ve istihdamla beraber bir bütün olarak ele almak gerektiğine inananlardanım. Onlara tanınan haklar bağış, iyilik ve lütuf olarak değil, insan olmalarından kaynaklanan doğal haklar olarak görülmelidir. Onları insanca yaşatacak ortamları hazırlamaya ilave olarak, topluma ve sosyal hayata kazandırmak, hepimizin en önemli sorumluluklarından olmalıdır.

Hiçbir zaman unutulmamalıdır ki, her insan bir engelli adayıdır. Yeter ki zihinler ve gönüller engelli olmasın. Şunu açıkça ifade etmeliyim; en büyük engel sevgisizliktir. Rabbim cümlemizi sevgi engellisi olmaktan muhafaza buyursun.

Böylesine anlamlı bir günde, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde; tüm engelli kardeşlerimiz ve engelli adayı olan her birimiz için Cenab-ı Allah’tan sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir ömür temenni ederim.'' dedi.